Gra terenowa „Tajemnice Pałacu w Baranowicach”

17 czerwca reprezentacje klas 6 i 7 wybrali się rowerami po wiedzę do Baranowic, aby wziąć udział w grze terenowej. Uczniowie rozwiązywali zagadki historyczno – przyrodnicze, aby poznać historie Pałacu w Baranowicach  i parku wokół niego. Zadania wymagały od uczestników spostrzegawczości gdyż rozmieszczone  były na terenie obiektu. Drużyny musiały m.in. odkodować wiadomość zaszyfrowaną za pomocą alfabetu Morse”a  czy skorzystać z czytelni multimedialnej znajdującej się w Pałacu w celu rozwiązania krzyżówki historycznej. Uczniowie musieli poradzić sobie z odczytem mapy oraz określić wiek starych dębów w parku będących zarazem pomnikami  przyrody. Zagadki skrywały się u właściciela pałacu z I poł. XIX w. – Emila von Duranta, który wraz z małżonka przechadzał się ścieżkami parku . W zakamarkach parku uczestnicy mogli natknąć się na tajemniczą czarną Damę z laseczką. W parku ukryty był skarb, do którego można było dotrzeć przez rozwiązanie wszystkich zagadek.

W rywalizacji terenowej zwyciężyła klasa 6a. Gratulujemy !

Leave a Reply

Skip to content