Tydzień ekologiczny  w szkole.

W kwietniu 2024 roku nasza szkoła zorganizowała szereg akcji ekologicznych z okazji Dnia Ziemi. Celem tych działań było zwiększenie świadomości ekologicznej wśród uczniów oraz zachęcenie całej społeczności szkolnej do dbania o środowisko.

W ramach obchodów Dnia Ziemi zorganizowano różnorodne działania, które obejmowały:

Sprzątanie okolicy szkoły. Uczniowie i nauczyciele wspólnie sprzątali teren wokół szkoły oraz pobliski park. Zebrano ponad 20 worków śmieci, które zostały odpowiednio posegregowane.

Prelekcje ekologiczne w klasa 1-3 przeprowadzone przez uczennice kl. 5a. Tematyka dotyczyła negatywnego wpływu plastiku na środowisko przyrodnicze oraz segregacji odpadów, recyklingu oraz oszczędzania zasobów naturalnych.

Konkursy Plastyczne. Uczniowie przygotowywali prace plastyczne przedstawiające problemy ekologiczne oraz sposoby ochrony środowiska. Najlepsze prace zostały nagrodzone i wystawione w holu szkoły.

Sadzenie Drzew i Roślin. W szkolnym ogrodzie posadzono nowe rośliny. Akcja miała na celu zazielenienie przestrzeni szkolnej oraz edukację na temat znaczenia drzew dla ekosystemu. Zorganizowana została zbiórka roślin. Rośliny ozdobiły korytarz szkolny.

Pokaz Mody Ekologicznej. Uczniowie kl. 1-8  przygotowali stroje z materiałów z recyklingu, które zaprezentowali podczas pokazu mody. Wydarzenie to promowało kreatywne podejście do ponownego wykorzystania materiałów.

Ogólnopolska  Olimpiada Antysmogowa. Konkurs wiedzy ekologicznej dla uczniów kl. 7-8, który obejmował pytania na temat ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju i zmian klimatycznych.

Szkolny występ piosenek ekologicznych  w wykonaniu uczennic klas  4 i 5.

Żywa lekcja przyrody. Tematem przewodnim były płazy. Uczniowie zapoznali się ze światem płazów, ich biologii, ekosystemów oraz znaczenia dla środowiska. Najlepszym atutem lekcji był bezpośredni kontakt z płazami.

Wykonywanie potraw ekologicznych. Celem lekcji było nie tylko nauczenie uczniów przygotowywania zdrowych posiłków, ale także zwrócenie uwagi na znaczenie ekologicznej produkcji żywności.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie się w działania ekologiczne w szkole!

Skip to content