Autor: Mariola Jarczyk-Biernacka 23 listopada 2022

Z radością informujemy, że

Alicja Płóciennik z klasy 3c zajęła I miejsce,

a Milena Panuś z klasy 3c II miejsce

za pracę „Ekopojazd” w kategorii uczniowie szkół podstawowych, klasy I-III w konkursie „Wyjedź w przyszłość – zaprojektuj ekopojazd – praca plastyczna” organizowanym w ramach Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej 2022.

Gratulujemy!

Autor: Monika Jakubska 23 listopada 2022

 

 

Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji konkursu „PISZĘ, ILUSTRUJĘ I WYDAJĘ – MOJA KSIĄŻKA W DRODZE DO NOBLA” wyróżnienie otrzymał Wojciech Majchrzak, uczeń klasy III b.  Jego książka „O POTWORKU WTORKU” to bardzo pouczająca historia, poruszająca tematy kompleksów, chęci dopasowania się do grupy, a także przyjaźni i wybaczania.

 

Gratulujemy Wojtkowi, a także pozostałym uczniom naszej szkoły, którzy wykazali się dużą kreatywnością i poświęcili  czas na przygotowanie prac konkursowych.

 

Szkolnym koordynatorem projektu była p. Anita Kasińska (nauczyciel języka polskiego i historii).

Autor: Bernadeta Janduda 22 listopada 2022

Ostatnie tygodnie obfitowały w wydarzenia szachowe, a uczniowie naszej szkoły brali w nich aktywny udział. W Powiatowych Zawodach Szachowych w ramach Igrzysk Młodzieży drużyna w składzie: Dawid Kucharzyszyn, Nikodem Łata i Wiktor Szydłowski z kl. 8e zajęła IV miejsce, a w Żorskim Turnieju Szachowym dla Uczniów Szkół Podstawowych Alicja i Emilia Skoneczne z kl. 4b zakwalifikowały się do pierwszej dziesiątki najlepszych szachistów w naszym mieście. Trzeba dodać, że w zawodach tych wystartowało 60 uczniów.
W tym roku szkolnym o miano „niepokonanego” walczy Dawid Kucharzyszyn z kl. 8e. W pierwszym z wymienionych turniejów Dawid wygrał w każdej z 7 rund z kapitanami drużyn żorskich szkół podstawowych. 29 października wziął udział w Żorskiej Symultanie Szachowej w Klubie Rebus, gdzie jako jedyny z 33 zawodników wygrał z mistrzynią krajową, panią Moniką Gonsior.
Więcej informacji o tym turnieju ►
19 listopada w Turnieju Klasyfikacyjnym na V i IV Kategorię Szachową w Strumieniu Dawid zdobył I miejsce.

 

Gratulujemy i życzymy szachistom dalszych sukcesów!

Autor: Katarzyna Smoleńska 22 listopada 2022

opracowała – pani Marzena Paździor

 

W listopadzie odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny NIEPODLEGŁOŚĆ W OCZACH DZIECKA WIDZIANA PRZEZ OKNO – technika dowolna w kategorii wiekowej klasy IV-VIII.

Cele konkursu:

– krzewienie i rozwijanie postaw patriotycznych wśród współczesnej młodzieży

– uświadomienie tak ważnego w naszych dziejach wydarzenia , jakim było odzyskanie przez Polskę niepodległości

– budowanie tożsamości narodowej i świadomości historycznej młodzieży

– świadome i twórcze celebrowanie tak doniosłego dla wszystkich Polaków święta

– pogłębianie wiedzy i kształtowanie zainteresowań uczniów historią ojczyzny

– budzenie refleksji oraz rozwijanie indywidualnych uzdolnień uczniów

 

W konkursie wzięło udział 19 prac plastycznych.

Prace oceniały panie: Katarzyna Foltys, Justyna Gawlik, Marzena Jaros, Marzena Paździor, Katarzyna Smoleńska oraz uczniowie zajęć rozwijających plastyczno – technicznych.

 

Laureaci konkursu:

I miejsce: Zoja Foltyn 5 a

II miejsce: Dominika Kurtok 4 c

III miejsce: Wiktoria Markiewicz 4 b

Wyróżnienie: Emilia Puweł 5 s, Agata Muras 6 a, Julia Najberg 6 b

 

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Autor: Mariola Karwot 22 listopada 2022

Miesiąc październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Tradycyjnie uczniowie klas I- III zostali zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym „Różaniec modlitwą rodzinną”. Uczniowie wraz z rodzicami zaangażowali się w to wielkie dzieło. Pomysły oraz wykonanie przerosły oczekiwania komisji.

 

Wśród prac nagrodzono:

I miejsce

– Oliwia Lach kl. I s,

– Wojciech Majchrzak kl. III b,

II miejsce

– Jan Gacek kl. I b,

– Wiktoria Suliga kl. II a, Mikołaj Preuss kl. II b,

– Milena Najberg kl. III a, Hanna Pochcioł kl. III a, Mateusz Matusiak kl. III b,

III miejsce

– Karol Ligocki kl. I a,  Bartosz Pyciak kl. I a, Tomasz Szczęśniak kl. I a, Adam Świerczek kl. I b,

– Błażej Salamon kl. I b

– Maciej Polok kl. I s

– Bartosz Salamon kl. III a

Prace wyróżnione:

Klasa I a: Pan Sviatoslav;

Klasa I b: Amelia Wardach, Adam Świerczek, Jan Gacek, Oktawia Juraszek;

Klasa I s: Szymon Fic, Katarzyna Knicz, Stanisław Klepek, Ksawery Czarnecki;

Barbara Morawska, Nataniel Kotula, Anna Serowska, Wiktoria Jabłkowska;

Klasa II a: Tymoteusz Satoła

Klasa II b: Klaudia Kowalska, Kamil Kuś, Szymon Kuźnik, Filip Karpiński, Alicja Falkus;

Klasa II c: Adam Giza, Oskar Kowalski, Oliwier Krosny, Olaf Machocki, Lena Masny, Liwia Puzoń, Maja Szymańska;

Klasa III a: Wojciech Suder, Milena Prządka, Natalia Kozłowska, Anna Klyszcz, Maksymilian Nowak;

Klasa III b: Aleksander Lewicki, Maja Siora, Paula Janoszek;

Klasa III c: Nadia Lubiak, Alicja Płóciennik, Emilia Moczała, Matylda Komar, Laura Tanhojzer;

Klasa III s:  Antoni Sęk, Alicja Fic, Wojciech Szkudlarek, Miłosz Żakiewicz.

 

Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni ocenami celującymi, dyplomami, drobnymi upominkami, a zwycięzcy nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców oraz panie katechetki Mariolę i Jolę.

Prace uczniów zostały wystawione w kościele parafialnym- MALA GALERIA!

Wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło oraz Rodzicom za wsparcie i pomoc DZIĘKUJEMY!!!

 

Katechetki p. Jolanta i p. Mariola

Autor: Mariola Karwot 22 listopada 2022

W dniu 17 listopada 2022 roku w szkole odbył się XXVIII Wojewódzki Konkurs Wiedzy Biblijnej dla uczniów klas VI- VIII szkół podstawowych ze znajomości Ewangelii św. Łukasza „Zdumiewali się Jego nauką, gdyż słowo Jego było pełne mocy” (Łk 4,32). W konkursie wzięło udział siedmiu uczniów. Test zawierał 30 pytań, a uczniowie maksymalnie mogli uzyskać 52 punkty.

 

Największą ilość punktów otrzymali następujący uczniowie i będą naszą szkołę reprezentować w etapie rejonowym 9 lutego 2023 roku.

 

I miejsce Kacper Stolfik klasa VIII a – 43 pkt

II miejsce Natalia Suliga klasa VII a – 39,5 pkt

III miejsce Hanna Wyrobek klasa VII a – 37,5 pkt

 

Uczniowie poza podium to:

Dawid Kucharzyszyn klasa VIII e,

Amelia Kasperczyk klasa VII a,

Antonina Iwanek klasa VII s,

Paulina Bodziony klasa VII s.

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy dobrej znajomości Ewangelii, a zwycięzcom życzymy sukcesów na etapie rejonowym.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie katechetki p. Jolanta i p. Mariola

Nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców – DZIĘKUJEMY!

Autor: Monika Jakubska 12 listopada 2022

 

28.10.2022 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach odbyły się XIX Jesienne Spotkania Artystyczne Ballo ,,Jesienny Festiwal Młodych Talentów” pod hasłem ,,Maria Konopnicka i twórcy polskiego romantyzmu”. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Daria Dąbrowska z kl. 6 a, której opiekunem była pani Agnieszka Szulik oraz Valeria Aleksejuk i Inga Klepek z kl. 5 a – opiekun Renata Petrykowska-Cisek. Valeria urzekła jury swoją interpretacją „Mojej piosnki II” C. K. Norwida i zajęła II miejsce w tym przeglądzie. Gratulujemy dziewczętom udanych występów!

Autor: Katarzyna Smoleńska 9 listopada 2022

 

7 listopada w naszej szkole odbył się XXVIII Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej dla klas IV-V szkół podstawowych – etap szkolny. Tegorocznym tematem jest Ewangelia wg św. Łukasza.

 

Uczestnicy konkursu:

Paweł Piersiak klasa 5b – I miejsce

Michalina Czechyra klasa 4b – I miejsce

Hanna Pabiańczyk klasa 5s – II miejsce

Inga Klepek klasa 5a – III miejsce

Zoja Foltyn klasa 5a – III miejsce

Hanna Makota klsa 4b – IV miejsce

Bartłomiej Wyrobek klasa 5s – V miejsce

Bartek Bąbski klasa 4a – V miejsce

Jakub Rogowski klasa 4c

Hanna Majcher klasa 4c

Zuzanna Śmietana klasa 4a

Antonina Tomala klasa 4b

Natalia Niećko klasa 4b

Milena Niećko klasa 4b

Hanna Wesoły klasa 4b

 

Wszystkim uczestnikom i finalistom gratulujemy. Teraz czas na przygotowanie do kolejnego etapu, który odbędzie się 24 listopada. Naszą szkołę na etapie rejonowym reprezentować będą Paweł Piersiak, Michalina Czechyra oraz Hanna Pabiańczyk.

Mariola Karwot, Jolanta Ryba

Autor: Monika Jakubska 31 października 2022

Zapraszamy uczniów klas 4- 8 do uczestnictwa w konkursie plastycznym organizowanym przez Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

 

Jest to konkurs na wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej cyfrową mapę, prezentującą w jaki sposób uczeń odbiera pojęcie mapy cyfrowej/komputerowej i z czym mu się to kojarzy.

 

Praca może przedstawiać samą ideę tworzenia map cyfrowych w postaci nakładanych na siebie warstw tematycznych, jak również wykorzystanie mapy cyfrowej w różnych codziennych sytuacjach np. mapa nawigacyjna w telefonie, w samochodzie lub po prostu mapa na ekranie komputera itp.

 

Termin składania prac upływa 9 listopada 2022 roku (u pani Sylwii Sauer s.402)

 

Do pracy musi być dołączony formularz zgłoszeniowy i oświadczenie (odbiór u nauczyciela prowadzącego konkurs w szkole).

 

 

Organizator konkursu w szkole: Pani Sylwia Sauer

 

Autor: Agnieszka Gęślak 26 października 2022

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole odbył się konkurs na Mistrza Tabliczki Mnożenia dla klas II i III.

 

Zwycięzcy klas II:
I miejsce
2a Tymoteusz Satoła
2c Adam Giza
II miejsce:
2a Filip Krzpiot
III miejsce:
2a Wiktoria Suliga

 

Zwycięzcy klas III:

I miejsce
3a Julia Ryszka
II miejsce
3a Hanna Pochcioł
III miejsce
3a  Zuzanna Kurkowska

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz zachęcamy wszystkich do dalszej, wytężonej pracy, bo przecież matematyka to królowa nauk…

Organizatorzy:
Agnieszka Gęślak
Katarzyna Smoleńska

Autor: Monika Jakubska 19 października 2022

Zachęcamy do udziału w II OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNO-LITERACKIM

„Piszę, Ilustruję i Wydaję – Moja Książka w Drodze do Nobla”

 

INFORMACJE O KONKURSIE:

Konkurs, zainspirowany Nagrodą Nobla dla Olgi Tokarczuk i Herty Müller, polegający  na stworzeniu przez dzieci swojej oryginalnej książki, ma być ciekawą przygodą, zachętą do eksperymentów z formą, obrazem i/lub tekstem…

ZADANIE KONKURSOWE:

Przygotowanie książek według podanych kategorii konkursowych; „forma/obraz” lub „forma/obraz i słowo/tekst”. Na konkurs można zgłaszać wyłącznie prace indywidualne, nie zbiorowe.

KATEGORIA „FORMA/OBRAZ” – wykonanie książki wykorzystującej interesującą formę, obraz o tematyce dowolnej
KATEGORIA „FORMA/OBRAZ i SŁOWO/TEKST” – wykonanie książki wykorzystującej interesującą formę, obraz w połączeniu ze słowem/tekstem o tematyce dowolnej

Forma książki – dowolna, mile widziana eksperymentalna, z wyłączeniem książek na nośnikach multimedialnych
Wielkość dowolna, dla książek tradycyjnych min. 4 strony + okładka
Materia dowolna, techniki dowolne, w tym grafika komputerowa.
Wymagany tytuł książki.

Pomysły można konsultować ze szkolnym koordynatorem konkursu (p. Anitą Kasińską). Gotowe prace proszę pozostawić w świetlicy szkolnej do 4 listopada 2022  (piątek).  Zostaną one wysłane do organizatorów. 

 

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie.

LINK DO REGULAMINU:

https://konkursydladzieci.eu/wp-content/uploads/2022/07/regulamin-grant-KSI%C4%84%C5%BBKA-2022.pdf

 

Szkolny koordynator konkursu: p. Anita Kasińska

Autor: Katarzyna Smoleńska 17 października 2022

opracowała – pani Marzena Paździor

 

W październiku 2022 r. z okazji Święta Drzewa odbył się szkolny konkurs plastyczno-przyrodniczy ZIELONE PŁUCA ZIEMI.

Cele konkursu:

– zwrócenie uwagi na rolę drzew w naszym życiu,

– wzmocnienie świadomości społecznej w odniesieniu do środowiska, w którym żyjemy,

– rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz rozbudzanie zainteresowań ekologicznych dzieci,

– promowanie zachowań mających na celu ochronę przyrody,

– rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań plastycznych i kreatywności,

– rozwijanie wyobraźni i fantazji, rozwijanie zdolności manualnych, wdrażanie do estetycznego wykonywania prac plastycznych,

– integracja dzieci i rodziców, czerpanie radości ze wspólnie spędzonych chwil podczas kreatywnych działań,

– wyzwolenie ducha rywalizacji,

– stworzenie możliwości prezentacji prac dzieci uzdolnionych manualnie.

 

Prace oceniały panie: Katarzyna Foltys, Krystyna Wojtaś , Marzena Paździor, Katarzyna Smoleńska oraz uczniowie zajęć rozwijających plastyczno – technicznych.

W konkursie wzięło udział 21 prac plastycznych.

 

Wyniki konkursu:
I miejsce  – Maksym Chemiavskyi 5 a

II miejsce – Julia Herc 4 b

III miejsce- Karol Tomecki 5 a

wyróżnienie- Zoja Foltyn 5 a, Julia Stachera 6 s

 

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Widok z lotu ptaka na Szkołę Podstawową nr 15 w Żorach.
Widok z lotu ptaka na Szkołę Podstawową nr 15 w Żorach.
Widok z lotu ptaka na Szkołę Podstawową nr 15 w Żorach.
Widok z lotu ptaka na Szkołę Podstawową nr 15 w Żorach.
Widok z lotu ptaka na Szkołę Podstawową nr 15 w Żorach.
Widok z lotu ptaka na Szkołę Podstawową nr 15 w Żorach.
Widok z lotu ptaka na Szkołę Podstawową nr 15 w Żorach.
Widok z lotu ptaka na Szkołę Podstawową nr 15 w Żorach.
Widok z lotu ptaka na Szkołę Podstawową nr 15 w Żorach.

Archiwum

Przyjaciele Szkoły.
  • Żorskie Centrum Regionalne
  • Muzeum Miejskie w Żorach
  • PPP w Żorach
  • MOK w Żorach
  • Print Media
  • Centrum Języków Obcych
  • WTZ w Żorach
  • MBP w Żorach
  • RADIO PIEKARY
  • Cała Polska Czyta Dzieciom
  • AGH w Krakowie
  • Piekarnia "Rehlis"
  • Agata Optyk
  • Castorama
  • Mydlarnia u Franciszka
  • "Right Now"
  • Piekarnia "Emilia Kristof"
Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług (logowanie, zarządzanie utworzonym kontem). W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług (logowanie, zarządzanie utworzonym kontem). W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

 

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Strona ta nie zbiera żadnych indywidualnych danych, nie profiluje treści.

Zamknij