Podsumowanie szkolnych zbiórek nakrętek, baterii oraz elektrośmieci.

W roku szkolnym 2023/2024 w naszej szkole ponownie przeprowadzono szereg inicjatyw związanych ze zbiórką odpadów, mających na celu promocję ekologicznego stylu życia oraz zwiększenie świadomości na temat znaczenia recyklingu. Akcje były częścią szerszego programu ekologicznego „ Nakręceni na zakrętki”, „ Moje miasto bez elektrośmieci”, „ Odzyskajmy zużyte baterie”, w którym uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz lokalna społeczność Dzięki zbiórkom, nasi uczniowie znacząco przyczynili się do ochrony środowiska: zmniejszenie ilości odpadów na wysypiskach, oszczędności zasobów naturalnych, zmniejszenie emisji CO2. Brawa dla Was!

W zbiórkach brała udział cała społeczność szkolna klas 1-8. Niektórzy uczniowie szczególnie zaangażowali się w akcje, osiągając niesamowite, wręcz rekordowe wyniki.

W zbiórce elektrośmieci w ramach akcji „Moje miasto bez elektrośmieci”:

I miejsce: Maksymilian Bonna kl. 1b

II miejsce : Dominik Nowak kl. 5a

III miejsce : Matylda Komar kl. 4b

Wyróżnienia: Mikołaj Preuss kl. 3b, Jakub Preuss kl. 5a, Kinga Herich kl. 1b, Filip Herich kl. 6a, Karol Tomecki kl. 6a, Patryk Chudzik kl. 6s, Jan Gacek kl. 2b, Hanna Majcher kl. 5c

W zbiórce zakrętek w ramach akcji „ Nakręceni na nakrętki” najlepsza po raz kolejny

okazała się Julia Stachera kl. 7s, która uzbierała 36 600 szt. nakrętek.

Wyróżnienie: Wojciech Majchrzak kl. 4s (12 870 szt.), Lena Sieheń kl. 5a (12 654 szt.)

Akcję Odzyskajmy zużyte baterie” w szkole wygrała KLASA 5A, która uzbierała łącznie 20 422 szt. baterii. Klasa odniosła zwycięstwo dzięki dużemu zaangażowaniu się w akcję Jakuba Kowalskiego. Dziękujemy i gratulujemy! Nagrodą dla klasy 5a jest  bezpłatny seans filmowy w kinie „ Na Starówce” w Żorach. Brawo klasa 5a!

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę odpadów. Z niecierpliwością czekamy na kolejne inicjatywy w nadchodzących latach.

Skip to content