Szkolny konkurs plastyczny „Planeta kontra plastik”

Zapraszamy uczniów klas 1 – 8 do wzięcia udziału w ekologicznym konkursie plastycznym nawiązującym do tegorocznego hasła Dnia Ziemi 2024 „Planeta kontra plastik”.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia środowiska przez plastik oraz promowanie świadomości ekologicznej poprzez sztukę.

Zadaniem uczestników konkursu jest  przedstawienie negatywnego wpływu plastiku na środowisko przyrodnicze. Plastik stanowi poważne zagrożenie na różnorodne organizmy żywe, zarówno w środowisku wodnym jak i lądowym, a także przyczynia się do niszczenia naturalnych siedlisk na Ziemi.

Prace mogą być wykonane w dowolnej technice plastycznej  ( np. rysunek, plakat malowidło, kolaż, rzeźba itp.). Prace konkursowe będą oceniane pod względem zgodności z tematem, kreatywności, oryginalności oraz wykonania technicznego.

Termin dostarczania prac: do 19 kwietnia 2024 roku ( s. 402 p. Sylwii Sauer).

Skip to content