Pokaz ekomody w szkole

Pokaz ekomody w szkole

W ramach tygodnia ekologicznego w szkole odbył się pokaz ekomody, który miał na celu promowanie świadomości ekologicznej i zachęcenie uczniów do dbania o środowisko naturalne. Uczniowie zaprezentowali swoje własnoręcznie wykonane stroje, które zostały stworzone z materiałów recyklingowych takich jak papier, plastikowe folie, stare ubrania oraz inne przedmioty codziennego użytku, które zwykle trafiłyby do kosza.

Podczas pokazu można było zobaczyć różnorodne kreacje, które odzwierciedlały kreatywność i pomysłowość młodych projektantów. Niektóre stroje były inspirowane naturą, inne nowoczesnym stylem miejskim, a jeszcze inne łączyły elementy obu tych stylów. Na szczególną uwagę zasłużyły sukienki z gazet i foliowych worków oraz dodatki wykonane z nakrętek czy plastikowych butelek.

Dodatkowo zorganizowano konkurs na najlepszy strój. Oto zwycięzcy:

I miejsce

Łucja Tomas kl.2b, Wiktoria Jabłkowska kl.2b, Kacper Górny kl. 6a

II miejsce

Marta Czechyra kl. 2s, Lara Bednarczyk kl. 5a

III miejsce

Katarzyna Knicz kl. 2s, Laura Zyzak kl. 2s, Amelia Wardach kl. 2b,

Julia Karasiewicz kl. 5c

Pokaz ekomody w szkole okazał się sukcesem, inspirując uczniów do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska i pokazując, że moda może być zarówno stylowa, jak i ekologiczna.

Leave a Reply

Skip to content