Fascynująca muzyczna przygoda uczniów klas I-III

Po zaproszeniu przez Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach uczniowie klas 1a, 1b, 1s oraz 2a, 2b, 2s, 3b i 3c udali się na fascynującą muzyczną przygodę 🎶 Uczniowie zwiedzili Szkołę Muzyczną, gdzie mogli dowiedzieć się więcej o muzyce oraz zobaczyć, jak wyglądają i jak brzmią instrumenty basowe, strunowe i dęte 🎸🎺🎻Dzięki temu mieli szansę lepiej zrozumieć, jak działają te instrumenty i jakie dźwięki można z nich uzyskać 🎸🎻🎺📯Następnie uczniowie udali się do Miejskiego Ośrodka Kultury na wydarzenie „Muzyczne Zoo”, gdzie mieli okazję wysłuchać wierszy i piosenek w formie zagadek muzycznych, prezentowanych na instrumentach 🎻🎺🎹To było niezapomniane doświadczenie, które rozbudziło ciekawość, które otworzyło ich na nowe możliwości i inspiracje związane z muzyką!

opracowała – p. Magdalena Gawron

Skip to content