Autor: Monika Jakubska 27 września 2022

 

Zapraszamy całą społeczność szkolną i osiedlową na Czwarty Rodzinny Festyn Piętnastki, który odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 1.10.2022 r. w godzinach od 9.00 do 13.00 na terenie szkoły. Zapraszamy na różnego rodzaju zajęcia, na grilla, na pyszne ciasta, kawę i herbatę oraz na pyszny żurek ugotowany przez nasze niezawodne panie kucharki.  Będzie też popcorn, wata cukrowa, fotobudka, malowanie twarzy, zabiegi na dłonie i wiele wiele innych atrakcji. W przypadku deszczu zajęcia będą odbywać się wewnątrz szkoły. Głównym celem tegorocznego festynu jest zbiórka na dofinansowanie przejazdu naszych uczniów na warsztaty językowe EuroWeek do Kotliny Kłodzkiej. Za przybycie i każde wsparcie serdecznie dziękujemy. Szczegóły imprezy umieszczone są na poniższym plakacie.

 

Autor: Monika Jakubska 22 września 2022

Zapraszamy do wspólnej akcji „Kasztanobranie” – szczegóły na plakacie.

 

Przynosimy kasztany zdrowe, bez wyraźnych zanieczyszczeń. Kasztany prosimy zważyć i napisać na kartce wagę oraz klasę. Kartki te można zostawiać w workach lub przynosić do sali 219 do koordynatorek akcji.

 

Zbieranie kasztanów to świetny czas na spędzenie wolnego czasu na spacerze z rodziną czy ze znajomymi, a przy okazji zrobienie dobrego uczynku dla swojej klasy.

 

Do kasztanobrania zapraszają koordynatorki akcji w szkole: Justyna Nowak i Agnieszka Gęślak.

 

 

Autor: Monika Jakubska 1 lipca 2022

 

Jako jedna z czterech żorskich szkół od roku szkolnego 2021/2022 uczestniczymy w projekcie „Kompetentne szkoły – poprawa jakości kształcenia ogólnego na obszarze miasta Żory”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

W roku szkolnym 2021/2022 w ramach projektu przeprowadzono pierwszą część zajęć rozwijających z matematyki dla uczniów klas VII, kół zainteresowań z fizyki i matematyki dla klas VII i VIII oraz kół zainteresowań z chemii dla klas VIII.
Projekt ten pozwolił przeprowadzić szkolenia, dzięki którym nauczyciele mają możliwość podnoszenia kompetencji zawodowych oraz wyposażyć i doposażyć bazę dydaktyczną naszej szkoły w sprzęt i materiały niezbędne do prowadzenia zajęć przyczyniających się do rozwoju kompetencji kluczowych.

 

Wartość projektu: 1 320 268,64 zł

Wartość dofinansowania: 1 188 241,78 zł w tym wkład Funduszy Europejskich w wysokości 1 122 228,34 zł

Okres realizacji projektu: 01.07.2021 r. – 31.12.2022 r.

Autor: Monika Jakubska 27 czerwca 2022

 

Informujemy,  że w dniu 8 lipca w godzinach od 10.00 do 13.00 w sekretariacie szkoły będzie można odebrać zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty. Natomiast od 1 lipca uczniowie będą mogli sprawdzić wyniki egzaminu na stronie internetowej www.wyniki.edu.pl.

 

Loginy i hasła dostępu dla poszczególnych uczniów są do odebrania w sekretariacie.

 

Jolanta Malczewska
dyrektor szkoły

Autor: Monika Jakubska 27 czerwca 2022

Szanowni Państwo!

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że znajomość języka angielskiego w dzisiejszych czasach jest niezmiernie ważna, dlatego też warto zadbać o nią od najmłodszych lat życia dziecka. W związku z powyższym, podjęliśmy współpracę ze Szkołą Językową Edoo.pl.

Szkoła Edoo.pl jest partnerem akcji Angielski na Lata, dzięki której nasza szkoła otrzymała darmowe pakiety lekcyjne z native speakerem dla uczniów w wieku 7-11 lat.

Otrzymaliśmy 10 voucherów na wykorzystanie lekcji, które będą się odbywały w czasie wakacji do 12 sierpnia, można odebrać w sekretariacie szkoły.

 

Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Dyrektor Szkoły: mgr Jolanta Malczewska

Autor: Bożena Ogińska 24 czerwca 2022

Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo dzieci podczas wakacji letnich!

Pod takim hasłem uczniowie w świetlicy szkolnej przygotowali plakat, na którym znalazły się kolorowanki przestrzenne mówiące o zasadach, jakie powinniśmy przestrzegać, aby bezpiecznie i przyjemnie spędzić wakacje.

Autor: Katarzyna Smoleńska 24 czerwca 2022

opracowała – p. Jolanta Ryba

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole przeprowadzono wybory, które miały wyłonić najlepszego nauczyciela. Walka była zacięta. Niemal każdy oddał głos na swojego faworyta. Ostatecznie głosami większości tytuł „Najlepszego Nauczyciela” otrzymały Panie:

 

w kategorii klas 1-3 Pani Monika Jakubska

w kategorii klas 4-8 Pani Elżbieta Wolnik

 

Dyplomy oraz nagrody zostały wręczone podczas akademii z okazji zakończenia roku szkolnego.

Serdecznie gratulujemy!

Autor: Monika Jakubska 24 czerwca 2022

 

 

Dnia 20 czerwca 2022 roku klasa VIIIB wraz ze swoją wychowawczynią Renatą Petrykowską – Cisek wyruszyła na swoją ostatnią wycieczkę w szkole podstawowej. Uczniowie wybrali się na ognisko połączone z zawodami strzeleckimi w Lesie Dębina, gdzie pod czujnym okiem Pana Leszka nauczyli się jak poprawnie korzystać z broni i celnie strzelać do tarczy.

 

Na ognisku nie obyło się bez łez, wspólne śpiewy znanych piosenek sprawiły, że nawet najtwardszemu chłopakowi zakręciła się łezka w oku.

 

Tuż po zawodach, wszyscy po raz ostatni w takim gronie, żywo komentowali wyniki. Po zaciętej walce strzeleckiej, do półfinału weszli Milena i Maksymilian.

 

Ostatecznie finał wygrała Milena Szkup.

2 miejsce – Maksymilian Herc

3 miejsce – Bartosz Żarczyński

A tuż za podium: Gabriela Porębska i Jakub Wolański.

 

Po zjedzeniu ciepłego posiłku, klasa udała się na lody do osiedlowej kawiarenki 🙂

 

Opracowała Kornelia Goraus

 

Autor: Monika Jakubska 24 czerwca 2022

 

Miło nam poinformować, że nasze uczennice nie tylko osiągają sukcesy wraz z zespołem Mażoretek, ale również tańcząc w formacji tanecznej Reaktywacje Żory, która pomaga rozwijać ich pasje i miłość do tańca. Do tej formacji uczęszczają Dalia Mabrouk z klasy 4B i Paulina Pilch z klasy 4A.

 

Poza wieloma innymi sukcesami w tym roku udało im się zakwalifikować do Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, gdzie reprezentowały miasto Żory.

 

Po dwóch dniach zmagań konkursowych, dziewczynkom udało się zakwalifikować do Koncertu Galowego, gdzie w pięknym stylu wytańczyły Brązowy Aplauz.

 

Nadmienimy, iż Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie, to największe wydarzenie taneczne w Polsce, które składa się z pięciu festiwalowych dni i trwało w dniach od 1 do 5 czerwca 2022r.

 

Dwa dni zmagań konkursowych oraz niesamowity Koncert Galowy, pozostaną w pamięci organizatorów i uczestników na bardzo długo.

 

Gratulujemy Dalii i Paulince sukcesów i życzymy im dalszego rozwijania swojej pasji i dalszych sukcesów.

 

Cieszymy się, że w naszej szkole uczą się dzieci wszechstronne i osiągają sukcesy w wielu dziedzinach swojego życia.

 

A w galerii zdjęć zdjęcia z opisanego Festiwalu.

 

Autor: Katarzyna Smoleńska 23 czerwca 2022

opracowała – p. Jolanta Ryba

21 czerwca uczniowie klas 3 wraz z rodzicami, p. Joanną Weber, p. Jolantą Rybą i ks. Szymonem Kubicą udali się na pielgrzymko-wycieczkę do Krakowa-Łagiewnik. Pierwszym punktem naszego pielgrzymowania było Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Siostra zakonna zapoznała nas z historią życia św. Faustyny Kowalskiej. Następnie zwiedziliśmy kaplicę, weszliśmy na wieżę widokową, uczestniczyliśmy w Mszy św. Po południu zwiedziliśmy Katedrę na Wawelu,skarbnicę historii, ciekawostek, legend. W Muzeum Katedralnym obejrzeliśmy ekspozycje przedmiotów związanych z kultem religijnym:wyroby rzemiosła artystycznego, tkaniny, obrazy i rzeźby pochodzące z fundacji królewskich, biskupich i szlacheckich. Nasz pobyt na wzgórzu wawelskim zakończyliśmy w Smoczej Jamie, skąd udaliśmy się na spacer w stronę Rynku Głównego.

Autor: Bożena Ogińska 22 czerwca 2022

W świetlicy powstała laurka XXL z okazji Dnia Taty. Dużo zdrowia, samych dobrych i spokojnych chwil życzą dzieci ze świetlicy szkolnej!

 

 

Autor: Katarzyna Smoleńska 22 czerwca 2022

opracowała – p. Jolanta Ryba

Ten rok był dużym wyzwaniem dla wszystkich, w związku ze zdalną nauką Samorząd Uczniowski przedłużył zbiórkę do 31 maja. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do usypania w naszej szkole góry grosza w kwocie 987,10 zł.
I miejsce i tytuł „Złotej klasy” otrzymuje klasa 2b, która zebrała 13773 sztuk monet , II miejsce klasa 2a- 8176 sztuk monet, III miejsce klasa 3c- 5884 sztuk monet. Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoja rodziną- w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Dziękujemy!

Autor: Monika Jakubska 22 czerwca 2022

W poniedziałek 20 czerwca 2022 r. uczniowie klasy Ia wraz z wychowawcą Moniką Jakubską zaprosili swoich rodziców na przedstawienie, podczas którego podziękowali swoim rodzicom za wychowanie. Dzieci recytując wiersze, śpiewając piosenki i wykonując układy taneczne, okazały mamie i tacie swoją miłość i wdzięczność za wszystko co dla nich robią. Na zakończenie wręczyły upominki, które wykonały na warsztatach prowadzonych przez Centrum Edukacji Regionalnej. Dzieci stanęły na wysokości zadania i pięknie się zaprezentowały. Nie zabrakło uśmiechu i wzruszeń. Dziękuję za liczne przybycie i mam nadzieję, że przyszły rok szkolny przyniesie nam również wiele wspólnych chwil.

 

Wychowawca: Monika Jakubska

Autor: Monika Jakubska 22 czerwca 2022

 

W czerwcu zakończył się całoroczny konkurs poetycki „Sobie a muzom”, który adresowany był do dzieci  z klas     IV-VIII. Organizatorkami konkursu są nauczycielki j. polskiego: Renata Petrykowska-Cisek i Agnieszka Szulik.

Warunkiem przystąpienia do konkursu było zgłoszenie  wiersza  o dowolnej tematyce, nigdzie niepublikowanego i dotychczas nienagradzanego w innych konkursach.


Cele konkursu:

 • pobudzanie wrażliwości poetyckiej i aktywności twórczej w dziedzinie poezji,
 • wyszukanie i promocja młodych poetów,
 • szerzenie wśród dzieci kultury literackiej i czytelniczej.

 

Laureaci tegorocznej edycji konkursu:

I miejsce Kornelia Goraus z kl. 8 b –  utwór „Pusty pokój”

II miejsce Weronika Zawierucha kl. 8 a –  utwór „Płacz Ukrainy”

III miejsce Zofia Goraus kl. 7 b  – utwór „Wymyślone życie”

 

Gratulujemy zwycięzcom!

Autor: Monika Jakubska 22 czerwca 2022

 

Konkurs ortograficzny „Potyczki z bykami” to cykl kilku turniejów polegający na wykazaniu się umiejętnością poprawnego pisania i systematycznością w uczestnictwie. Uczniowie podczas tej edycji pisali dyktanda o ciekawych miejscach i postaciach.

W tym roku szkolnym w konkursie uczestniczyło 32 uczniów z klas 4 – 8. Organizatorkami konkursu były nauczycielki j. polskiego: Renata Petrykowska-Cisek i Agnieszka Szulik.

Uczniowie, którzy zajęli I, II i III miejsce otrzymają nagrody i dyplomy, za miejsca od IV – X wręczone zostaną dyplomy.

Uczniowie nagrodzeni po wszystkich turniejach, które odbyły się w tym roku szkolnym:

 

I miejsce Julia Klimek kl. 8 c

II miejsce Wiktor Bomba kl. 8 c

III miejsce Oliwia Kowalik kl. 4 s

 

IV miejsce Antonina Iwanek kl. 6 s

V miejsce Maja Lisowska kl. 8 c

VI miejsce Kacper Stolfik kl. 7 a

VII miejsce Oskar Kotecki kl. 7 e

VIII miejsce Maksymilian Prokop kl. 8 c

IX miejsce Adrian Zaturski kl. 4 s

X miejsce Bartosz Wyrobek kl. 4 s

 

 

Gratulujemy zwycięzcom!

Autor: Katarzyna Smoleńska 22 czerwca 2022

 

 

Naszą szkołę w konkursie reprezentowali: Kornelia Goraus klasa 8b oraz Kacper Stolfik klasa 7a. Uczniowie szkół podstawowych dekanatu Żory i Suszec rozwiązywali test składający się z pytań otwartych i zamkniętych sprawdzający wiedzę na temat życia, działalności i pontyfikatu Jana Pawła II oraz kardynała Stefana Wyszyńskiego. Najlepiej test rozwiązała Kornelia, zajmując I miejsce, Kacper miejsce VII. Gratulujemy!

opracowała – p. Jolanta Ryba

Autor: Katarzyna Smoleńska 21 czerwca 2022

Dnia 27. 05. 2022 r. uczniowie klasy 8k oraz 8b wzięli udział w spotkaniu z p. Witoldem S. Gościa naszego możemy nazwać dzieckiem Powstania Warszawskiego, ponieważ w tym roku, w którym wybuchło powstanie miał 8 lat. Pan Witold opowiadał nam o życiu ludzi podczas Powstania Warszawskiego w Warszawie w 1944 roku. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali opowieści z tamtych czasów.

opracowała – p. Katarzyna Suder

 

Widok z lotu ptaka na Szkołę Podstawową nr 15 w Żorach.
Widok z lotu ptaka na Szkołę Podstawową nr 15 w Żorach.
Widok z lotu ptaka na Szkołę Podstawową nr 15 w Żorach.
Widok z lotu ptaka na Szkołę Podstawową nr 15 w Żorach.
Widok z lotu ptaka na Szkołę Podstawową nr 15 w Żorach.
Widok z lotu ptaka na Szkołę Podstawową nr 15 w Żorach.
Widok z lotu ptaka na Szkołę Podstawową nr 15 w Żorach.
Widok z lotu ptaka na Szkołę Podstawową nr 15 w Żorach.
Widok z lotu ptaka na Szkołę Podstawową nr 15 w Żorach.

Archiwum

Przyjaciele Szkoły.
 • Żorskie Centrum Regionalne
 • Muzeum Miejskie w Żorach
 • PPP w Żorach
 • MOK w Żorach
 • Print Media
 • Centrum Języków Obcych
 • WTZ w Żorach
 • MBP w Żorach
 • RADIO PIEKARY
 • Cała Polska Czyta Dzieciom
 • AGH w Krakowie
 • Piekarnia "Rehlis"
 • Agata Optyk
 • Castorama
 • Mydlarnia u Franciszka
 • "Right Now"
 • Piekarnia "Emilia Kristof"
Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług (logowanie, zarządzanie utworzonym kontem). W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług (logowanie, zarządzanie utworzonym kontem). W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

 

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Strona ta nie zbiera żadnych indywidualnych danych, nie profiluje treści.

Zamknij