Wiosenna akcja „Zrób prządek w szafie”

Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu i ich opiekunami zapraszają do wzięcia udziału w wiosennej akcji        „Zrób porządek w szafie”.

Placówka, która uzbiera najwięcej tekstyliów, otrzyma nagrodę – bon o wartości 2000 zł. do wykorzystania na zakup pomocy dydaktycznych lub innych artykułów, które wspomogą działalność placówki.

Najbardziej zaangażowana szkoła, która zbierze najwięcej ubrań w przeliczeniu na 1 ucznia, otrzyma nagrodę specjalną w wysokości 2000 zł.

Akcja ta jest również akcją charytatywną, gdyż szkoły, które zajęły odpowiednio 1, 2 i 3 miejsce pod względem ilości zebranych tekstyliów będą mogły wskazać placówkę, której fundacja przekaże sprzęt rehabilitacyjny (4 wózki, 4 balkoniki, 4 pary kul lub w konfiguracji uzgodnionej ze wskazanym z beneficjentem).

Oto kilka  ważnych informacji dotyczących akcji:

1. Zbiórka odzieży potrwa od 18 marca do 10 maja, ogłoszenie wyników akcji – koniec maja

2. Odzież zbieramy do kontenera, który jest umieszczony obok bocznego wejścia na salę gimnastyczną od strony głównego wejścia do szkoły.

3. Do pojemników można oddawać odzież, tekstylia domowe (ręczniki, zasłony, firany, obrusy itp.) oraz obuwie i akcesoria.

4. Prosimy, aby odzież  była zapakowana oddzielnie od obuwia i akcesoriów (plecaki, torebki paski, zabawki),   buty prosimy połączyć w pary – związać sznurowadła lub mogą być spakowane  do osobnej reklamówki.

5. Zbierana odzież nie może być wilgotna lub mokra.

6. Do pojemników można oddawać tylko wskazane asortymenty. Nie będą odbierane dywany, wózki, nosidełka dziecięce, akcesoria sportowe (np. namioty, buty narciarskie itp.) pierzyny, ścinki materiałów.

Koordynator akcji w szkole: Monika Jakubska