Szkolny konkurs plastyczny ZIELONO NAM

W kwietniu 2024 r. odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny dla uczniów klas IV-VII pod hasłem: ZIELONO NAM w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi.

Jak już wiecie, 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Jest to największe święto ekologiczne na całym świecie – oficjalne obchody organizowane są w 192 krajach. Zadaniem tego święta jest uświadamianie ludziom kruchości ekosystemu Ziemi oraz propagowanie właściwych postaw ekologicznych.

Zadaniem uczniów było wykonanie dowolną techniką płaskiej pracy plastycznej ręcznej lub pracy na komputerze, jednej tematycznej, wykonanej indywidualnie.

ŚWIĘTEM CZYSTEJ PLANETY chcieliśmy uświadomić dzieciom jak kruchy jest ekosystem planety i jak bardzo potrzebne są nam działania ochronne i ratunkowe.

Cele konkursu:

– promowanie właściwych postaw proekologicznych

– zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o środowisko

– pielęgnowanie i rozwijanie wartości odnoszących się do życia biologicznego na Ziemi

– popularyzacja wiedzy i świadomości koniecznej koegzystencji w bioróżnorodności

– uwrażliwienie na piękno otaczającej nas przyrody

– rozwijanie i promowanie uzdolnień artystycznych

– edukacja i kształtowanie wyobraźni plastycznej

– wdrażanie do estetycznego wykonywania prac plastycznych

– rozwijanie umiejętności manualnych

Do konkursu zgłoszono 23 prace plastyczne.

Prace oceniały panie: Katarzyna Foltys, Justyna Gawlik, Marzena Paździor, Katarzyna Smoleńska i Krystyna Wojtaś.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Natalia Kozłowska 4B