Spotkanie z panią Joanną Krzyżanek

17 maja klasa I s wraz z wychowawczynią, panią Katarzyną Smoleńską, udała się na warsztaty ortograficzne prowadzone przez panią Joannę Krzyżanek- autorkę bajek, opowieści i wierszy dla dzieci.

Jeżeli któryś z uczniów nie był jeszcze zmotywowany do czytelnictwa, to z pewnością dokonało się to podczas spotkania z pisarką, która ze swadą opowiadała o bohaterach swoich książek i dzieliła się ze słuchaczami uroczymi anegdotkami z własnego życia.

Czytając jedno z opowiadań ze zbioru „Byki Weroniki”, pani Joanna zorganizowała teatrzyk, w którym króla Kaprysa, królową Kokosankę i ich córeczkę zagrali nasi uczniowie.

Po krótkiej zabawie ruchowej wywołującej salwy śmiechu, dzieci przeszły do stanowiska plastycznego, gdzie na ogromnych arkuszach papieru powstały fantastyczne, wielobarwne słoje pełne ogórków i innych warzyw.

Na zakończenie uczniowie mogli zadać autorce pytania i poprosić o autograf.

Jedno z dzieci trafnie podsumowało te warsztaty: „Bardzo miła pani, cudowne książki, wspaniałe pomysły!”

Warto odwiedzać Miejską Bibliotekę Publiczną w Żorach…

Skip to content