RAJD GÓRSKI – „Górska Wiosna 2024”

7 czerwca SKT „Wędrowniczek” kolejny raz na szlaku. Tym razem Beskid Żywiecki – WIELKA RACZA. 41 uczniów klas IV-VII pod opieką nauczycieli: p. Joanny Bazgier, p. Justyny Gawlik, p. Anity Kasińskiej, p. Marioli Karwot oraz przewodnika p. Zbigniewa przy pięknej pogodzie z Rycerki Górnej Kolonia żółtym szlakiem ruszyło na szczyt Wielkiej Raczy. Szlak na Wielką Raczę z Kolonii nie jest szalenie męczący, jednak bezlitośnie, prawie cały czas się wspina- nie ma tam praktycznie miejsca, gdzie szlak by się wypłaszczał dając nieco wytchnienia. Na szczycie czekała nas nagroda – cudowna panorama na Beskidy, Małą Fatrę, Wielkiego Chocza, Niżne Tatry. Zachwyceni zeszliśmy do Schroniska PTTK pod Wielką Raczą na odpoczynek. Był to czas na herbatę, gorącą czekoladę, zapiekanki…

Korzystając z okazji p. Zbigniew wręczył naszym uczestnikom odznaki GOT.
Odznakę POPULARNĄ otrzymali: Bojda Nina, Klyszcz Anna, Komar Matylda, Lubiak Nadia, Miłek Adrianna, Nowak Maksymilian, Pabiańczyk Kamila, Perlak Hubert.

Odznakę MAŁĄ BRĄZOWĄ otrzymały: Miłek Adrianna oraz Pabiańczyk Kamila.

W godzinach popołudniowych czerwonym szlakiem w stronę Przegibka a następnie ścieżką dydaktyczną zeszliśmy do Rycerki Kolonia. Na koniec wędrówki zasłużone lody i biegiem do autobusu przed czarną chmurą, która nadciągała w naszą stronę.

Pogoda super – była zamówiona😊, widoki boskie, towarzystwo doborowe.

Wszystkim uczestnikom małym i dużym dziękuję za doskonałą kondycję, poczucie humoru, wspaniałą integrację.

Z pozdrowieniem turystycznym opiekun „Wędrowniczka” Mariola Karwot

Skip to content