RAJD GÓRSKI – „Górska Wiosna 2024 – Krokusy”

Żory – Złatna Huta – Hala Rysianka – Schronisko PTTK na Rysiance – Hala Lipowska – Radykalny Wierch – Hala Boracza – Żabnica Skałka – Żory

4 kwietnia 2024 roku po nocnych ulewach, a pięknym wiosennym poranku 44 uczniów klas IV-VII wyruszyło na kolejną wyprawę górską. Tym razem w poszukiwaniu krokusów.

Celem było przejście pięknego pasma górskiego w Beskidzie Żywieckim.

O godzinie 9:00 dotarliśmy do Złatnej Huty skąd ruszyliśmy pod okiem przewodnika PTTK p. Zbigniewa na Halę Rysiankę. W Schronisku PTTK na Rysiance był dłuższy odpoczynek- drugie śniadanie, obiad, kawa, gorąca czekolada – jednym słowem kto co chciał.

Następnie wyruszyliśmy przez Halę Lipowską- Boraczy Wierch – Radykalny Wierch – Halę Boraczą gdzie był kolejny postój i odpoczynek. Ze Schroniska PTTK na Boraczej zeszliśmy do Żabnicy Skałka.

W czasie wędrówki na Rysiankę podziwialiśmy krokusy, które były tym razem po nocnym obfitym deszczu- płaczące.

Podziwialiśmy również panoramę pasm górskich, które były ukryte lekko we mgle oraz piasku z pustyni.

W czasie naszej wędrówki oprócz szukania zwiastunów wiosny uczestnicy wyprawy kolejny raz rozpoczęli działania w ramach Dnia Ziemi oraz włączyli się w ogólnopolski projekt „Sprzątamy dla Polski” – czyszcząc szlak ze śmieci.

Powrót do domu opóźnił się o godzinę – poślizg był spowodowany zamknięciem drogi do
Żabicy Skałka. Zaś „Wędrowniczek” stał się słynny na cały powiat żywiecki.
😊

Wędrowcy też przywieźli trochę górskiego błota. Pamiętajmy ” brudne dzieci – szczęśliwe dzieci:)”

Zdobyliśmy 18 pkt do GOT.

Pokonaliśmy 625 m przewyższenia.

770 m zejść.

Opiekę nad turystami sprawowały: p. Joanna Bazgier, p. Justyna Gawlik, p. Anita Kasińska p. Marzena Paździor oraz p. Mariola Karwot – opiekun SKT „Wędrowniczek”

Za mile spędzony czas, zabawne pomysły, humor oraz zaangażowanie w sprzątaniu szlaku DZIĘKUJĘ! 😊

Pozdrawiam turystycznie- p. Mariola opiekun SKT „Wędrowniczek”