CUDA CHWILI – karta wielkanocna

Za nami najbardziej radosne święta – Święta Wielkanocne, które niosą ze sobą nadzieję oraz radość z rozbudzającej się z zimowego snu przyrody. My również proponujemy Państwu oraz dzieciom zatrzymanie się na chwilę w naszym codziennym biegu, złapanie oddechu oraz krótką refleksję przy wspólnym tworzeniu Kartek Świątecznych, których tradycja tworzenia, a później wysyłania zanika.
W tym celu został zorganizowany Konkurs Plastyczny pt. CUDA CHWILI – karta wielkanocna.

Zadaniem konkursu plastycznego było zainteresowanie uczniów sztuką ludową i jej wytworami.

Cele konkursu:
– propagowanie folkloru oraz tradycji Świąt Wielkiej Nocy

-rozbudzanie zainteresowań plastyką obrzędową wśród dzieci

– podtrzymywanie tradycji wykonywania wytworów plastyki obrzędowej okresu Świąt Wielkanocnych

– popularyzowanie i pogłębianie wiedzy na temat tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi

– rozwijanie wrażliwości na sztukę

– inspiracja do twórczych poszukiwań nowych form plastycznych, poszukiwanie nowych środków wyrazu, poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych

– wymiana artystycznych doświadczeń dzięki konkursowej konfrontacji

– pobudzanie inwencji twórczej

– popularyzowanie twórczości plastycznej dzieci

– rozwijanie i promowanie uzdolnień artystycznych

– wdrażanie do estetycznego wykonywania prac plastycznych

– rozwijanie umiejętności manualnych.

Do konkursu zgłoszono: 27 kartek świątecznych.

Prace oceniały panie: Katarzyna Foltys, Justyna Gawlik, Mariola Karwot, Marzena Paździor, Violetta Salińska i Katarzyna Smoleńska.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce– Zuzanna Chrabańska 5B

II miejsce – Wojciech Majchrzak 4C

III miejsce – Karolina Ploch 4B

wyróżnienia – Szymon Frysz 4B, Laura Tanhojzer 4B, Paula Janoszek 4C, Bartłomiej Gołdyka 5A, Michalina Czechyra 5B

opracowała – pani Marzena Paździor