Pierwszoklasiści na szlaku górskim

24 maja 2024 roku w piękny słoneczny poranek uczniowie kl. I a, I b i I s pod opieką: p. Justyny Gawlik, p. Katarzyny Smoleńskiej, p. Joanny Bazgier, p. Bernadety Jandudy oraz p. Marioli Karwot – opiekuna SKT „Wędrowniczek” wyruszyli na swój pierwszy rajd górski. 43 uczniów z Brennej Bukowej żółtym szlakiem ruszyło na Karkoszczonkę. W czasie wędrówki było poznawanie drzew, gatunków zwierząt i ptaków jakie żyją w tym rejonie oraz poznawanie szlaków i zasad poruszania się w górach. Na szczycie podziwianie pięknej panoramy na Szczyrk oraz najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego – Skrzyczne. W Chacie Wuja Toma zatrzymaliśmy się na dłuższy odpoczynek, a zarazem schroniliśmy się przed krótkim, ale obfitym deszczem. Dzieci przybiły sobie pieczątki do książeczek GOT, kupiły pamiątki, smakołyki po czy ruszyliśmy w drogę powrotną. Tym razem pogoda nie była łaskawa. Na koniec wędrówki zostaliśmy wykąpani w strugach deszczu – ale daliśmy radę!!!

Tradycyjnie zatrzymaliśmy się w Cukierni Bajka- jedni raczyli się herbatą inni lodami – każdy według uznania.

Szczęśliwi i lekko przemoczeni wróciliśmy do Żor. Jak to mówią „pierwsze koty za płoty”.

Mali turyści wykazali się bardzo dobrą kondycją, życzliwością, poczuciem humoru!

Dziękuję za wspólną wędrówkę i zapraszam na kolejne wyprawy w roku szkolnym 2024/2025.

Z pozdrowieniem turystycznym – katechetka Mariola 😊

Skip to content