KLASA III B NA WYCIECZKO- PIELGRZYMCE

Dzień Pierwszej Komunii Świętej jest wielkim przeżyciem dla dzieci oraz rodziców. Kontynuacją tej radości jest pielgrzymka dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami do wybranego miejsca kultu religijnego.

23 maja 2024 r. przy pięknej pogodzie uczniowie kl. III b naszej szkoły wraz z rodzicami, wychowawczynią p. Magdaleną Gawron, katechetką p. Mariolą Karwot i pod opieką duchową ks. proboszcza Krzysztofa Lali wyruszyli na szlak pielgrzymkowy.

Pierwszym miejscem były Wadowice – miasto rodzinne Karola Wojtyły, dziś świętego Jana Pawła II.W Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny – była wspólna modlitwa a następnie przy chrzcielnicy (przy której został ochrzczony mały Karol Wojtyła) odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego. Następnie pod okiem wspaniałych przewodników zwiedziliśmy Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. Spacer po mieście, czas na słynne kremówki oraz pamiątki.

Drugim punktem pielgrzymowania była Kalwaria Zebrzydowska- Sanktuarium Pasyjno – Maryjne –zapoznanie się z historią i tradycją tego miejsca, które zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Nauki UNESCO.

O godzinie 15 wspólna modlitwa Koronka do Miłosierdzia Bożego i na zakończenie naszego pielgrzymowania bardzo uroczysta Msza Święta a po niej akt zawierzenia się Matce Bożej.

Zachwyceni tym urokliwym miejscem każdy z nas miał czas na odpoczynek i refleksję. Nasze pielgrzymowanie zakończyliśmy wspólnym śpiewem w autobusie oraz podziwianiem pięknych widoków górskich.

Po dniu pełnym wrażeń o godzinie 18:30 radośni, lekko zmęczeni wróciliśmy do Żor.

Pielgrzymom małym i dużym, starszym i młodszym

Dziękuję!!!

Mariola Karwot

Skip to content