„Opowieść Wigilijna” w wykonaniu uczniów SP 15”

W środę 24.01.2024 r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. „Opowieść Wigilijna”. Na uwagę zasługuje fakt, iż inicjatywa przedstawienia wyszła ze strony uczniów klas siódmych i ósmych, zainspirowanych przeczytaną lekturą Karola Dickensa. Podczas trwania spektaklu przenieśliśmy się do XIX- wiecznej Anglii, gdzie główny bohater Ebenezer Scrooge – nieznoszący Świąt Bożego Narodzenia samotnik, bezduszny i skąpy właściciel kantoru, pod wpływem niesamowitych wydarzeń, które następują w noc wigilijną całkowicie się zmienia. Odwiedzający go duch Jakuba Marleya – byłego wspólnika w interesach –  cierpiący pod ciężarem łańcucha win, który wykuł sobie za życia, ostrzega Scrooge’a przed podobnym losem. Wizyta kolejnych duchów: przeszłej, tegorocznej i przyszłej Wigilii sprawia, że Scrooge zmienia swój system wartości oraz swoje nastawienie do ludzi i świata. Treść lektury, gra aktorska(!), dekoracje, rekwizyty, kostiumy, efekty świetlne oraz muzyka stworzyły silne wrażenia artystyczne. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Organizatorzy przedstawienia dziękują za życzliwość i wsparcie pani Dyrektor, paniom Wicedyrektorom i wszystkim, którzy przyczynili się realizacji całego przedsięwzięcia, a przede wszystkim Wam drodzy uczniowie za zapał, wysiłek i odpowiedzialne podejście do zamierzonego zadania.

                                                                                          oprac. p. Marzena Jarosz

Skip to content