Jak to z chrztem było?

W środę 24.04.2024 r. odbyło się w naszej szkole przedstawienie z okazji 1058 rocznicy Chrztu Polski, które swoją obecnością zaszczycił Ksiądz Proboszcz miejscowej parafii.

W pierwszej scenie mogliśmy obejrzeć m.in. piękny taniec słowiański w wykonaniu dziewcząt z klasy 5a nawiązujący do pogańskich obrzędów. Następnie przenieśliśmy się do kraju Mieszka I, do czasów, kiedy rodziło się państwo polskie oraz do Pragi, na dwór Przemyślidów, dzięki czemu przypomnieliśmy sobie najważniejsze okoliczności przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I. Punktem kulminacyjnym była ceremonia chrztu, podczas którego rozbrzmiała najstarsza pieśń religijna „Bogurodzica”. Muzyka średniowieczna wraz z dekoracją wzbogaciły całość, a świetna gra młodych aktorów dostarczyła nam zarówno wzruszeń, jak i radości, gdyż nie zabrakło również akcentów humorystycznych. Ogromne brawa dla naszej młodzieży! Dziękujemy również pani Dyrektor, paniom Wicedyrektorom oraz nauczycielom: pani Danucie Grodoń – Śliwińskiej, panu Damianowi Bałdysowi, panu Jackowi Buszce i wszystkim, którzy przyczynili się realizacji całego przedstawienia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przedstawienia.

Skip to content