Powiatowy Konkurs Plastyczny „Żory przez kolorowe okulary” to wydarzenie mające na celu promowanie kreatywności i wyobraźni wśród młodych artystów. Organizatorem konkursu byli Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne oraz Miejski Ośrodek Kultury w Żorach, działający w ramach Klubu Wisus. Konkurs zachęcał uczestników do wyrażania swojej interpretacji miasta Żory poprzez różnorodne techniki plastyczne, skupiając się na ukazywaniu miasta w...Read More
Powiatowy Konkurs Plastyczny „Pszczoła w mieście” został zorganizowany przez Pałac Baranowice w Żorach z inicjatywy pani Agnieszki Wronki. Konkurs miał na celu promowanie świadomości na temat roli pszczół w miejskim ekosystemie oraz rozwijanie kreatywności uczniów. Z wielkim powodzeniem wzięli w nim udział nasi uczniowie, którzy zaprezentowali piękne i oryginalne prace plastyczne. Ich zaangażowanie i talent...Read More
Uczennica z klasy 3a Natalia Tomanek zdobyła wyróżnienie w V Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim dla klas I-III pod hasłem „Moja Ojczyzna – zielona i piękna”. Konkurs, organizowany przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej „WOM” w Rybniku oraz Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką, miał na celu rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, promowanie patriotyzmu oraz troski o...Read More
Z okazji świąt majowych uczniowie wspólnie z nauczycielami wykonali okolicznościową gazetkę, na której wyszczególnione i opisane zostały święta: 1,2,3 maja oraz 4 maja – Dzień Strażaka. Kilku grupom świetlicowym pokazany został film edukacyjny promujący Święto Ogniowe w naszym mieście. Jest to wydarzenie, organizowane co roku 11 maja, które jednoczy tutejszą społeczność, jest bardzo uroczyste i...Read More
Spośród dostępnych i popularnych gier planszowych, do rozgrywek wybraliśmy warcaby. Uczniowie przez trzy dni uczestniczyli w swobodnych rozgrywkach, których celem była integracja zespołu świetlicowego, nauka cierpliwości i koncentracji. Dzieci odpoczywające między lekcjami zachęcamy do rozgrywek. Nie tylko grają w warcaby. Lubią sięgać po szachy, „Uno”, „Sen”, „Dobble” i „Grymasy.” Na zdjęciu dzieci grające w warcaby...Read More
We wtorek 22 kwietnia uczennice klasy 2s reprezentowały szkołę na Powiatowym Konkursie Poezji i Prozy Patriotycznej z cyklu „Patriotyzm na co dzień i od święta”. W kategorii klas I-III Dorota Szewczyk zajęła I miejsce, a Antonina Szewczyk III miejsce. Gratulacje dla naszych uczennic Organizatorzy konkursu to Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne oraz Szkoła Podstawowa nr 15 z...Read More
Szkolne Koło Turystyczne „Wędrowniczek” 16 kwietnia wyruszyło na wiosenną wyprawę. Tym razem uczestnikami byli uczniowie klas czwartych i piątych naszej szkoły – 47 uczniów. Celem wyprawy było pasmo Beskidu Małego ze zdobyciem szczytu Magurki Wilkowickiej. Wybraliśmy szlak Czerwony z Bielska Białej – Stalownika przez Rogacz na Magurkę, a następnie niebieskim szlakiem zeszliśmy do Przełęczy Przegibek....Read More