Rejonowy Konkurs Plastyczny

9 maja 2024 r. tradycyjnie w salach przy parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Żorach odbył się Rejonowy Konkurs Plastyczny dla uczniów kl. I –III „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” – na podstawie Ewangelii według św. Marka. Do konkursu zgłosiło się 16 szkół podstawowych Dekanatu Suszec i Dekanatu Żory – 50 uczniów. Uczestników konkursu oraz opiekunów przywitał dziekan dekanatu Żory – ksiądz Krzysztof Lala, przedstawiciel Wydziału Edukacji w Żorach pani Marta Rowicka oraz doradca metodyczny nauki religii Mariola Karwot.

Młodzi artyści pod czujnym okiem komisji w składzie: p. Lucyny Mika, p. Pelagii Marcisz – Gamoń, p. Marty Rowickiej, p. Moniki Martauz- Łukmskiej oraz p. Agnieszki Nowak wykonywali swoje prace.

Całą atrakcją konkursu były pączki, ognisko, pieczenie kiełbasek i zabawy w farskim ogrodzie przy pięknej słonecznej pogodzie. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć pysznej herbaty z sokiem malinowym. 😊

Kiedy dzieci pod okiem opiekunów spędzały czas świeżym powietrzu to komisja ciężko pracowała nad wyłonieniem zwycięzców konkursu. Zwycięzcami tegorocznego konkursu zostali:

W kategorii klas I:

I miejsce – Grzegorz Tkacz – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 8 w Rogoźnej

II miejsce – Natalia Tomanek– Szkoła Podstawowa nr 15 w Żorach

III miejsce – Hanna Sergiejuk – Szkoła Podstawowa w Radostowicach

W kategorii klas II:

I miejsce – Anna Mroczek – Zespół Szkolno -Przedszkolny nr 11 w Roju

II miejsce Dorota Sosnowska – Szkoła Podstawowa nr 17 w Żorach

III miejsce Łucja Hrapiec – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Rudziczce

W kategorii klas III:

I miejsce – Aleksandra Sowa – Szkoła Podstawowa w Radostowicach

II miejsce – Arianna Pawełek – Szkoła Podstawowa w Suszcu

III miejsce – Nadia Krawczyńska – Szkoła Podstawowa nr 15 w Żorach

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami, książkami z serii na katechezie i w domu: „Czym jest wdzięczność?”, „Czym jest sprawiedliwość?”, „Czym jest wolność?”, „Czym jest miłość?”…

Zwycięzcy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody książkowe oraz plastyczne.

Prace uczniów zostały wystawione w Kościele Miłosierdzia Bożego w Żorach. Darczyńcami Konkursu byli kapłani Dekanatu Żory oraz Dekanatu Suszec.

Dziękuję pani Jolancie Rybie i pani Pelagii Marcisz -Gamoń za pomoc w organizacji konkursu zaś wszystkim paniom katechetkom za przygotowanie uczniów oraz za zaangażowanie w czasie konkursu 😊

Organizatorem konkursu była p. Mariola Karwot-Doradca Metodyczny nauki religii.