XXIX WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ dla klas VI-VIII szkół podstawowych (2023/24)

Ujrzycie Syna Człowieczego, siedzącego po prawicy Wszechmocnego

i nadchodzącego z obłokami niebieskimi.  Mk 14,62

29 lutego 2024 r. w szkołach województwa śląskiego (pięciu diecezjach) został przeprowadzony XXIX Wojewódzki Konkurs Wiedzy Biblijnej z Ewangelii Świętego Marka.

W rejonie Żory (Dekanat Żory i Dekanat Suszec) do etapu rejonowego przystąpiło 30 uczniów klas VI – VIII. Prace uczniów zostały sprawdzone przez komisję, którą tworzyły panie katechetki uczące i przygotowujące uczniów do konkursu tj. Mariola Karwot, Pelagia Marcisz – Gamoń, Anna Wojciech, Aneta Okularczyk.

Zwycięzcami konkursu w naszym rejonie zostali:

I MIEJSCE – Paweł Kołodziejczyk ZSP nr 1 Żory, p. katechetka Danuta Pisarek

II MIEJSCE – Aleksandra Bulsza SP nr 3 Żory, p. katechetka Barbara Rudzicka

III MIEJSCE – Hanna Żołneczko SP Kobielice, p. katechetka Anna Wojciech

Prace tych uczniów zostały przesłane do komisji w Katowicach, gdzie po sprawdzeniu procentowym do finału wojewódzkiego zakwalifikowało się 12 uczniów z najwyższą ilością punktów wśród nich nasi uczniowie: Paweł Kołodziejczyk ZSP nr 1 Żory i Aleksandra Bulsza SP nr 3 Żory, którzy 11 kwietnia 2024 roku reprezentowali nas w finale w diecezji gliwickiej. Nasi uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością Ewangelii św. Marka gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Poza podium w rejonie nagrodzono:

IV miejsce: Witold Gala ZSP nr 9- Żory, p. katechetka Anna Strzoda

V miejsce: Marta Pietrzak SP – Kobielice, p. katechetka Anna Wojciech

V miejsc: Agata Paszek SP Suszec, p. katechetka Siostra Agnieszka Miduch

Zwycięzcy miejsca I- III otrzymali: Nową Encyklopedię Chrześcijaństwa, Termosy, dyplomy.

Poza podium IV- VI miejsca książkę „Ekumeniczna encyklopedia świętych”, dyplom oraz wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i książki „Błogosławiony Karol Acutis – Boży influencer”.

Darczyńcami konkursu były parafie Dekanatu Żory i Dekanatu Suszec. Za wielkie serce w imieniu dzieci, katechetów DZIĘKUJĘ!

Dziękuję szanownej komisji za sprawne i rzetelne sprawdzenie prac uczniów.

Wszystkim uczestnikom GRATULUJĘ! a w szczególny sposób zwycięzcom 😊

Pozdrawiam doradca metodyczny nauki religii p. Mariola Karwot