Autor: Mariola Karwot 6 października 2022

Szkolne Koło Turystyczne „Wędrowniczek” postanowiło przełamać kapryśną pogodę września i mimo zapowiadanego deszczu 4 października wyruszyło w góry by w końcu pożegnać lato a przywitać jesień. Po ulewie, która przeszła we wczesnych godzinach porannych MY zwarci i gotowi żółtym szlakiem z Ustronia Lipowca ruszyliśmy na Równicę a następnie niebieskim na Orłową skąd żółtym zeszliśmy do Brennej Leśnicy.

46 uczniów klas V i VI – pasjonatów górskich wędrówek przemierzyło szlak pod okiem: p. Joanny Bazgier, p. Justyny Gawlik, p. Justyny Gębczyńskiej, p. Bożeny Ogińskiej, p. Sylwii Sauer oraz p. Marioli Karwot – opiekuna „Wędrowniczka”. Na całej trasie towarzyszyło nam jesienne słońce i magia kolorów w barwach jesieni. Było wiele radości, zachwytu i humoru.

Pokonaliśmy 12, 5 km, 766 metrów przewyższenia i zdobyliśmy 20 punktów do GOT.

Wszystkim wędrowcom oraz nauczycielom DZIĘKUJĘ!

Pozdrawiam turystycznie – Mariola Karwot