Wycieczka do Planetarium Śląskiego w Chorzowie

W dniu 30 września 2024r. klasy 2a, 2b i 3b udały się na wycieczkę do Planetarium Śląskiego w Chorzowie. Podczas wizyty uczniowie odbyli fascynującą podróż po kosmosie.
Dzieci miały okazję odkryć, co można zobaczyć na nocnym niebie po zachodzie Słońca, a także dowiedzieć się, czy Wielki Wóz faktycznie jest gwiazdozbiorem. Kolejnym zagadnieniem, które zainteresowało uczniów, była odpowiedź na pytanie: dlaczego nie możemy wylądować na Jowiszu? Zajęcia obejmowały wiele interesujących tematów, takich jak orientacja na sferze niebieskiej – nauka o kierunkach świata na podstawie obserwacji nieba. Dzieci poznały również różne gwiazdy i gwiazdozbiory. Ostatnim tematem było szczegółowe omówienie Układu Słonecznego, jego planet oraz ciekawostek związanych z nimi. Wycieczka do Planetarium była pełna wrażeń i dostarczyła niezapomnianych doświadczeń.