Tydzień Bezpiecznego Internetu

Do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu nasza szkoła przyłączyła się 12.02.2024r. Celem tej inicjatywy, która w naszej placówce trwała cały tydzień, jest podniesienie świadomości na temat bezpieczeństwa w internecie.

Na lekcjach informatyki uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa w sieci oraz netykiety. Mogli także połączyć się on-line z lekcjami DBI.

Dzieci z młodszych klas za pomocą tabletów rozwiązywały quizy oraz zadania. Klasa II A udała się na lekcję multimedialną w Kinie na Starówce w celu poszerzenia wiedzy o zachowaniu bezpieczeństwa w sieci.

Starsi uczniowie dzięki Minecraft Education przypomnieli sobie zagadnienia dotyczące cyberbezpieczeństwa, a dzięki przygotowanej grze dydaktycznej sprawdzili swoją wiedzę na ten temat.

Chętni uczniowie wzięli udział w zorganizowanych konkursach, rozwiązywali krzyżówkę informatyczną, do której hasła zostały ukryte w szkole, a także starsi uczniowie przekazywali swoją wiedzę dotyczącą bezpiecznego internetu młodszym dzieciom.

 

Skip to content