Światowy Dzień Pszczół

Od kilku lat w naszej szkole obchodzimy uroczyście Światowy Dzień Pszczół, który przypada 20 maja. W tym roku działania rozszerzyliśmy na cały tydzień – tworzenie gazetek, „pszczele projekty” w klasach oraz w świetlicy szkolnej, konkursy plastyczno-techniczne (na domek dla owadów i BEEżuterię). W ramach współpracy z Przedszkolem nr 16 nasza uczennica Matylda z klasy 4b przeprowadziła zajęcia pszczelarskie w grupie „Tygrysków”. Zorganizowana została wycieczka do pasieki w Bodzowie oraz wyjścia do Pasieki Miejskiej w Żorach. Punktem kulminacyjnym był sobotni festyn SP15, na który zaprosiliśmy przedstawicieli Żorskiego Związku Pszczelarzy. Nasi goście przygotowali słodki poczęstunek, przeprowadzili ciekawe zajęcia dla dzieci, udzielali również wyczerpujących informacji na temat życia pszczół.

Koordynatorem działań była p. Anita Kasińska.

Skip to content