Rajd Górski „MIKOŁAJKOWO – ŚWIĄTECZNO – NOWOROCZNY!!!”

11 styczna 2024 roku mimo mrozu i śniegu odbył się kolejny rajd górski.  43 śmiałków z klas IV- VII pod okiem p. Justyny, p. Bernadety, p. Katarzyny, p. Marzeny oraz p. Marioli wyruszyło na kolejną wyprawę górską. Udaliśmy się kolejny raz w Beskid Mały. Tym razem z Przełęczy Przegibek dotarliśmy na Magurkę Wilkowicką. W schronisku PTTK na Magurce był dłuższy odpoczynek. Czas na drugie śniadanie, oscypki, zupki… oraz pyszną zimową herbatę, która nas rozgrzała. Miłośnicy zimowych przygód integrowali się zjeżdżając na jabłuszkach, sankach… Starszyzna integrowała się w schronisku grając w planszówki. Kolejny etap naszej zimowej przygody to wędrówka na Rogacz z zejściem do Bielska Białej. Po drodze okazja do zjazdów i zabaw na śniegu. W czasie całej wyprawy towarzyszyło nam słońce oraz lekki mróz. Pogoda dopisała –jednym słowem wymarzona 🙂

W drodze powrotnej z autobusu podziwialiśmy panoramę gór przy lekko zachodzącym słońcu. Do Żor wróciliśmy zdrowi i cali, uśmiechnięci i dotlenieni 🙂

Za mile spędzony czas, kulturę zachowania i poczucie humoru uczniom oraz opiekunom D Z I Ę K U J Ę!

Dziękuję również Rodzicom za profesjonalne przygotowanie dzieci do wyprawy- ubiór na medal 🙂

Z pozdrowieniem turystycznym opiekun SKT „Wędrowniczek Mariola Karwot

 

Skip to content