Autor: Bożena Ogińska 10 listopada 2022

Uczniowie z klas edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w zajęciach dotyczących odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości jest świętem państwowym, obchodzonym corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 r. Jest to dzień wolny od pracy. Dzieci wykonały prezentację, podczas której Marta Czechyra  recytowała wiersz o tematyce niepodległościowej.  Panie: Ewa Szewczyk, Anita Kasińska, Agnieszka Gęślak, Bożena Ogińska, Katarzyna Smoleńska i Agnieszka Radziszewska przygotowały niezbędne materiały i wystrój świetlicy. Dziewczynki wykonały kwiaty z bibuły w barwach narodowych. Kwiaty zostały wręczone pracownikom naszej szkoły. Na tablicy umieszczono plakaty. Uczniowie wykonali kotyliony w kształcie serc w biało-czerwonych kolorach, kolorowali kolorowanki i układali godło z puzzli. W ten sposób chcieliśmy uczcić ten niezwykły dla nas dzień i wolność, którą tak bardzo sobie cenimy.