Autor: Monika Jakubska 24 czerwca 2022

Miło nam poinformować, że nasze uczennice nie tylko osiągają sukcesy wraz z zespołem Mażoretek, ale również tańcząc w formacji tanecznej Reaktywacje Żory, która pomaga rozwijać ich pasje i miłość do tańca. Do tej formacji uczęszczają Dalia Mabrouk z klasy 4B i Paulina Pilch z klasy 4A.

Poza wieloma innymi sukcesami w tym roku udało im się zakwalifikować do Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, gdzie reprezentowały miasto Żory.

Po dwóch dniach zmagań konkursowych, dziewczynkom udało się zakwalifikować do Koncertu Galowego, gdzie w pięknym stylu wytańczyły Brązowy Aplauz.

Nadmienimy, iż Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie, to największe wydarzenie taneczne w Polsce, które składa się z pięciu festiwalowych dni i trwało w dniach od 1 do 5 czerwca 2022r.

Dwa dni zmagań konkursowych oraz niesamowity Koncert Galowy, pozostaną w pamięci organizatorów i uczestników na bardzo długo.

Gratulujemy Dalii i Paulince sukcesów i życzymy im dalszego rozwijania swojej pasji i dalszych sukcesów.

Cieszymy się, że w naszej szkole uczą się dzieci wszechstronne i osiągają sukcesy w wielu dziedzinach swojego życia.

A w galerii zdjęć zdjęcia z opisanego Festiwalu.