Autor: Justyna Gawlik 10 kwietnia 2017

7 kwietnia uczniowie klasy 3c pod opieką pań: Justyny Gawlik i Aleksandry Roszczynialskiej uczestniczyli w bardzo interesujących zajęciach z cyklu “Sztuka bez granic” w Studiu Działań Artystycznych Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach. Zajęcia prowadzone były przez panią Anitę Czerner-Lebedew, etnologa i antropologa kultury. W fascynujący sposób opowiadała ona o naczyniach ceramicznych, o tym skąd się wywodzą i w jaki sposób je robiono. Wszystko to pokazywała na kolorowych slajdach. Po prezentacji dzieci własnoręcznie wykonywały gliniane wiosenne drzewa, które po wypaleniu staną się zapewne ozdobą domów. Zajęcia były bardzo ciekawe i sprawiły dzieciom wielką frajdę.