Autor: Ewa Socha 21 stycznia 2016

20 grudnia 2016 r. uczniowie klasy V a, V b i VI p wraz z wychowawcami panią K. Sochą, panią A. Nieckarz i panią K. Wojtaś wybrali się do kina „Na Starówce” na film pt. „Za niebieskimi drzwiami”.

Seans „Za niebieskimi drzwiami ”poprzedza komunikat informujący, że część wpływów ze sprzedaży biletów zostanie przekazana fundacji „AKOGO?”, działającej na rzecz pogrążonych w śpiączce dzieci.

Perypetie dwunastoletniego Łukasza w konwencji kina przygodowego z dreszczykiem i elementami fantasy stanowią odbicie jego lęków, samotności, zagubienia w sytuacji, z jaką musi się zmierzyć. Chłopiec jechał na wakacje, ale po wypadku budzi się w szpitalu. Mama jest w śpiączce.

Film ma wyraźny cel edukacyjny-opowiedzenia w przystępny dla młodego widza sposób o tym, co przeżywają osoby znajdujące się na pograniczu jawy i snu, jaka walka się w nich toczy i co to właściwie jest śpiączka. Jest pouczającym doświadczeniem i wstępem do refleksji nad tym mało znanym tematem.

Film się wszystkim bardzo podobał. Może dlatego, że jest wzruszającą opowieścią o rodzicielskiej miłości.