Autor: Katarzyna Smoleńska 24 kwietnia 2022

opracowała – p. Justyna Gawlik

21 kwietnia klasy 1C i 2B, a 22 kwietnia klasy 2A i 2S odwiedziły Teatr „Banialuka” w Bielsku – Białej. Dzieci miały okazje zobaczyć niezwykle przedstawienie pt. „Smoki”. To opowieść, która porusza trudny problem strachu przed obcymi, stereotypami i uprzedzeniami, ale we wdzięczny i prosty sposób chwyta za serce widzów w każdym wieku. Już samo wprowadzenie do tej historii porywa dzieci, bowiem dowiadują się one, że smoki chodzą do szkoły i pracy, mają prezydenta, uważają, że ludzie nie istnieją i opowiadają sobie o nich… straszne historie na dobranoc.

Dzieciom bardzo podobało się to niezwykle przedstawienie. Dały się ponieść emocjom, zaangażowały się w tę historię i raz po raz wybuchały śmiechem. Przyczyniła się do tego z całą pewnością wspaniała muzyka, scenografia i gra aktorska. „Smoki” to mądra historia, która uczy otwartości, empatii, a przemawia nawet do sumień dorosłych.