Autor: Katarzyna Smoleńska 6 czerwca 2017

opracowała – p. Jolanta Ryba

W środę 31 maja uczniowie z klasy 3d i 3e wraz z rodzicami, p. Joanna Bazgier, p. Jolantą Rybą i ks. proboszczem Krzysztofem Lalą udali się na dziękczynną pielgrzymkę do Łagiewnik. Naszą wizytę rozpoczęliśmy od wysłuchania prelekcji o św. s. Faustynie. Następnie zwiedziliśmy kaplice w dolnym kościele oraz wyjechaliśmy na 76 m wieżę, z której podziwialiśmy panoramę miasta. Pobyt w Łagiewnikach zakończyliśmy Mszą św. sprawowaną przez naszego ks. proboszcza. Po południu udaliśmy się do centrum Krakowa, gdzie zwiedziliśmy Katedrę Wawelską oraz krypty, w których pochowano wielkich i zasłużonych dla Ojczyzny Polaków. Na wieży Zygmuntowskiej nie tylko zobaczyliśmy słynny Dzwon Zygmunta, ale również była okazja do podziwiania uroków Krakowa.

Wzgórze Wawelskie opuściliśmy schodząc przez Smoczą Jaskinię. Wyszliśmy wprost na Smoka Wawelskiego zionącego ogniem.

Ostatnim punktem naszej pielgrzymko- wycieczki była wizyta w Fabryce Cukierków “CiuCiu”, w której dzieci uczestniczyły w pokazie powstawania lizaków i cukierków.

Po „słodkiej przygodzie” udaliśmy się w drogę powrotną. Ten dzień na pewno pozostanie pięknym wspomnieniem w pamięci uczestników.