Autor: Monika Jakubska 17 czerwca 2018

13 czerwca uczniowie klas 3a, 3b i 3c wraz z rodzicami, wychowawczyniami – p. Moniką Jakubską, p. Moniką Pisarek- Ziarkowską i katechetką Jolantą Rybą, udali się na pielgrzymko- wycieczkę.  Wspólny dzień rozpoczęliśmy od pobytu w Krakowie-Łagiewnikach. Wysłuchaliśmy prelekcji siostry Beaty, która opowiedziała nam o tym, jak mała Helenka została świętą siostrą Faustyną. Zwiedziliśmy  w dolnej części Bazyliki Bożego Miłosierdzia pięć narodowych kaplic. Uczestniczyliśmy we Mszy Św., którą sprawował  nasz ks. proboszcz – Krzysztof Lala. Następnie przeszliśmy do kaplicy  klasztornej z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny.  Nasz pobyt w Łagiewnikach zakończyliśmy podziwianiem widoków z 77 m wieży. Kolejnym punktem naszego wyjazdu był Kraków.  Zwiedziliśmy Katedrę Wawelską oraz krypty, w których pochowano wielkich i zasłużonych dla Ojczyzny Polaków. Na wieży Zygmuntowskiej nie tylko zobaczyliśmy słynny Dzwon Zygmunta, ale również była okazja do podziwiania uroków Krakowa. Zeszliśmy po krętych  schodach do Smoczej  Jamy, by spotkać  wawelskiego smoka. A na koniec – spacer plantami na krakowski rynek. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy uczestniczyli w naszej wycieczce, za wspólny wyjazd, przyjazną atmosferę i wsparcie. Mieliśmy wszyscy okazję spędzić ze sobą cały dzień i przy okazji lepiej się poznać.

Jolanta Ryba, Monika Pisarek-Ziarkowska i Monika Jakubska