Autor: Monika Jakubska 1 listopada 2021

W ramach projektu Młoda Filharmonia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie, który odbył się w Filharmonii Śląskiej w Katowicach. W ramach pierwszego pobytu mieliśmy okazję podziwiać Orkiestrę Symfoniczną, składającą się ze 100 muzyków. Tym razem było to spotkanie z muzyką polską. Dyrygentem był p. Marcin Nałęcz-Niesiołowski. Cały koncert prowadziła p. Regina Gowarzewska.
Mieliśmy przyjemność posłuchać utworów takich wspaniałych kompozytorów jak: Ignacy Jan Paderewski, Stanisław Moniuszko, Karol Szymanowski i Mieczysław Karłowicz. Cały koncert miał charakter góralski, gdyż wszyscy kompozytorzy byli w różny sposób związani z górami.
Kolejny koncert i niezapomniane doznania sztuki na najwyższym poziomie już niebawem.

Tekst i zdjęcia: Hanna Zyg