Autor: Blandyna Wróbel 30 października 2017

30 października uczniowie klasy 2 A i 2 B pod opieką pań: Blandyny Wróbel, Marioli Jarczyk- Biernackiej oraz Jolanty Ryba odwiedzili zakład koreańskiej firmy produkcyjnej NIFCO w Żorach. Fabryka ta produkuje plastikowe akcesoria motoryzacyjne do samochodów marki Hyunday i Kia, które wysyłane są do fabryk na terenie Czech, Słowacji, Polski, a także Turcji. Niespodzianką było spotkanie z prezesem firmy, który przywitał nas bardzo serdecznie. Interesująca była obserwacja prac na wydziale wtryskarek i lakierni. Dzieci poznały również alfabet koreański i kolorowały swoje imiona napisane po koreańsku. Był także konkurs rysunkowy na najładniej narysowaną flagę koreańską. Zwycięzcami byli wszyscy, a nagrodą były koreańskie słodkości. Ciekawą pracą plastyczną było precyzyjne wyklejenie konturów prostokątów i kwadratów naklejką zwaną „pad” stosowaną w produkcji do wyklejania, jako ochrona części samochodowych.

Serdecznie dziękujemy pani Kamili i pani Dorocie za czas, który nam poświęciły oprowadzając nas po zakładzie, jak również pani Renacie Sankiewicz za zorganizowanie wycieczki. To był wspaniały wyjazd.

Tekst i zdjęcia: Blandyna Wróbel, Mariola Jarczyk-Biernacka