Autor: Monika Jakubska 28 lutego 2020

13 lutego uczniowie klasy 2s wraz z wychowawczynią klasy panią Magdaleną Gawron i panią Hanną Zyg  wybrali się na wycieczkę do firmy DANONE w Bieruniu, której celem było poznanie firmy oraz poszerzenie wiedzy na temat zdrowego trybu życia. Na wstępie dzieci obejrzały film, który przedstawiał strukturę, organizację, proces produkcyjny oraz zasady bezpieczeństwa obowiązujące na terenie firmy. Dla uważnych słuchaczy pani przewodnik przygotowała drobne nagrody za udzielenie poprawnej odpowiedz na zadawane pytania. Następnie uczniowie mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę na temat roli śniadania oraz zbilansowanej diety w życiu codziennym, po czym zjedli pyszny jogurt, którym zostali poczęstowani. Ostatnim etapem wycieczki było obejrzenie hali produkcyjnej. Na zakończenie wycieczki uczniowie otrzymali pamiątkowe maskotki „Małego Głoda”, figurkę oraz książeczkę do kolorowania.

Wychowawczyni kl. 2s Magdalena Gawron