Autor: Joanna Bazgier 30 września 2021

Dnia 28 września 2021 r. grupa 41 uczniów z klas 2b i 2c pod opieka nauczycieli: p. Joanny Bazgier, p. Marioli Jarczyk-Biernackiej i p. Bożeny Ogińskiej udała się na wycieczkę do Pokazowej Zagrody Żubrów w Pszczynie. Wycieczka miała na celu przybliżenie oraz poszerzenie różnych wiadomości z zakresu edukacji przyrodniczej, poznanie żubrzej rodziny oraz innych gatunków zwierząt. Pierwszym punktem wycieczki był spacer po zagrodzie i obserwacja zachowań zwierząt: żubrów, muflonów, jeleni, danieli, saren. Następnie zwiedzaliśmy wystawy stałe oraz wystawy czasowe w budynku edukacyjnym. W samo południe dzieci miały okazję zobaczyć karmienie żubrów, a całą zagrodę mogły podziwiać z pomostu widokowego. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali zeszyt edukacyjny „Tropem żubra”. Był również czas na zakup pamiątek. To była wspaniała i pouczająca wycieczka, na pewno tu jeszcze wrócimy.