Autor: Agnieszka Gęślak 5 października 2022

We wtorek uczniowie klasy 1b i 1s wybrali się na wycieczkę do jedynego Mini-komisariatu w Polsce.
Miejsce wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród dzieci. Pan Policjant przeprowadził profesjonalnie i interesująco zajęcia, dzięki którym uczniowie poznali pracę policjantów, nauczyli się wielu pożytecznych rzeczy, m.in.: jak wybierać numer alarmowy, jak przejść na drugą stronę ulicy, jak powiadamiać dyżurnego policji o niebezpiecznym zdarzeniu, poznali też zagadnienia związane z drogą ewakuacyjną, a także zasady zachowania się w stosunku do obcych ludzi. Dzieci mogły również zobaczyć areszt, a także co dzieje się za magicznym lustrem weneckim.
Kolejnym punktem wycieczki była Palmiarnia, uczniowie mogli zapoznać się z egzotyczną przyrodą i egzotycznymi zwierzętami. Dzieci zwiedziły pawilon z roślinami tropikalnymi oraz pawilon akwarystyczny.