Autor: Bogusława Duda 22 października 2015

21 października 2015 roku, klasa IV b, pod opieką Bogusławy Dudy, Marioli Karwot i Katarzyny Smoleńskiej wybrała się na wycieczkę do wrocławskiego ZOO. Mimo, iż Wrocław przywitał nas deszczem to z dużą przyjemnością oglądaliśmy zwierzęta z różnych stron świata. Bardzo podobał nam się „Świat małp”, czyli pawilon zamieszkały przez pawiany, gibony i szympansy. Największe jednak wrażenie zrobiło na nas Afrykarium, w którym można zobaczyć m. in. rafę koralową Morza Czerwonego, hipopotama nilowego, głębiny Kanału Mozambickiego, gdzie występują rekiny i płaszczki. Zachwyciły nas pingwiny przylądkowe i manaty – niezwykłe ssaki zwane także syrenami. Na zakończenie pobytu w ZOO, uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych, „Kruchy lód – krucha przyszłość” , poruszających problematykę globalnego ocieplenia i jego wpływu na obszary polarne.

Uczniowie klasy IV b wraz z opiekunami, serdecznie dziękują Pani Agnieszce Grzywińskiej (mamie Klaudii Grzywińskiej z IV b i Moniki Grzywińskiej z I a), która zdobyła środki na sfinansowanie wycieczki przez Firmę Johnson Controls Foam Sp. z o.o. mającą swoją siedzibę w Żorach. Dziękujemy jej również za pomoc w organizacji wyjazdu i opiekę nad uczniami w czasie wycieczki.