Autor: Monika Jakubska 22 października 2021

W  środę 13.10.2021 r. klasa 1a i 2a wraz z opiekunami: p. Moniką Jakubską, p. Justyną Nowak, p. Jolantą Rybą i p. Agnieszką Gęślak wybrały się do Gospodarstwa Agroturystycznego „U Gazdy” w Brennej na warsztaty gospodarskie. Po przyjeździe na miejsce, czekała na nas lokomotywa z wagonami, która zabrała nas w górę do gospodarstwa. Po przywitaniu przez gospodarzy klasy udały się na warsztaty techniczne oraz na „spotkanie” ze zwierzętami gospodarskimi. Dzieci nie tylko poznały życie zwierząt w gospodarstwie, ale również miały z nimi bezpośredni kontakt, co było dla nich ogromnych przeżyciem. Między warsztatami zjedliśmy pyszną zupkę i bawiliśmy się na świeżym powietrzu, co było doskonałą integracją klas. Nasz pobyt w gospodarskich klimatach zakończył się grillem. W świetnej zabawie nie przeszkadzała nam chłodna temperatura, która rozgrzewana była uśmiechem i pozytywnym nastawieniem. To była  świetna lekcja przyrody połączona z warsztatami manualnymi i integracją na świeżym powietrzu.