Autor: Blandyna Wróbel 25 marca 2018

W piątek 23 marca 2018 r. klasa II a udała się na wycieczkę do Muzeum Miejskiego na zajęcia warsztatowe „Wielkanoc w Kulturze Ludowej na Śląsku”. Na początku była prelekcja multimedialna. Uczniowie poznali jak wyglądała dawniej Wielkanoc na Śląsku. Dowiedzieli się, że ostatnią niedzielę przed Wielkanocą nazywano „palmiano, wierzbno, bądź letnio” święci się w kościele palmowe gałązki /kocianki/ – symbol życia. Dzieci poznały różne techniki ozdabiania jaj w okresie Wielkanocy na Ziemiach Polskich. Ze świętami Wielkanocnymi wiąże się szereg zabaw np. „szukanie zajączka, oblewanie wodą dziewcząt i kobiet w lany poniedziałek”. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały piękne, kolorowe palmy wielkanocne. Zapraszam do galerii zdjęć.