Autor: Monika Jakubska 4 grudnia 2016

30 listopada br. klasy 3b i 3f wraz z wychowawcami Katarzyną Smoleńską i Moniką Jakubską oraz z P. Marzeną Paździor, udały się do niesamowitego miejsca, jakim jest stodoła „Na Gadziokach” w Żorach-Roju. Na miejscu, przywitał nas Pan Dawid i Pani Agnieszka, którzy są gospodarzami tego magicznego i pełnego uroku pomieszczenia. Następnie Pan Dawid zaprosił nas na wycieczkę po całym świecie prezentując nam instrumenty pochodzące ze wszystkich kontynentów, opowiadając nam historię każdego z nich. A oto kilka z nich: kalimba, kazu, lira korbowa pochodząca z czasów renesansu i średniowiecza, flet alikadowy, drumla  z Azji, bęben burzowy, dżidżeridu z Australii, gong wietrzny z Chin, ukelele, tam-tamy oraz inne niespotykane przez nas nazwy.  Słuchaliśmy historii i oglądaliśmy instrumenty z dużym zainteresowaniem, a dzieci miały okazję nawet zagrać na niektórych z nich.  Po warsztatach zostaliśmy poczęstowani swojskim ciastem i herbatką. Jesteśmy oczarowani warsztatami i miejscem i na pewno tam jeszcze wrócimy.  Dziękujemy P. Marzenie Paździor za pomoc w opiece nad dziećmi.