Autor: Monika Jakubska 12 listopada 2022

W dniach od 21.10 do 25.10.2022 r. uczniowie klas: 7a, 7s, 8a, 8b i 8e byli uczestnikami warsztatów językowych EuroWeek w Kotlinie Kłodzkiej. Celem tych warsztatów jest doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność. Opiekunem naszej grupy w Długopolu Zdrój była Diana, która pochodzi z Peru oraz Sophia z Grecji. Warsztaty prowadził też mieszkaniec Meksyku oraz wolontariuszka z Gruzji. Mieliśmy świetną okazję do tego, aby wzmocnić umiejętności komunikacyjne w j. angielskim, pokonać swoje bariery i blokady językowe. Wszyscy oprócz nauki, bawiliśmy się świetnie. To była wspaniała integracyjna wycieczka, która przybliżyła do siebie naszych uczniów, zintegrowała z opiekunami, a także pozwoliła wykazać się kreatywnością. Na zakończenie otrzymaliśmy wszyscy certyfikaty uczestnictwa w warsztatach. Opiekunowie wycieczki: Monika Jakubska, Magdalena Gawron i Justyna Nowak dziękuję naszej młodzieży za dyscyplinę, dobry humor i świetną wspólną zabawę. Na pewno tam wrócimy :).