Autor: Monika Jakubska 4 października 2022

W Miasteczku Ekologicznym powstałym na terenie Parku Cegielnia Żory odbyły się warsztaty ekologiczne, w których uczestniczyła klasa 5a. Uczniowie poprzez zabawę mogli uczyć się zasad funkcjonowania nowoczesnych instalacji ekologicznych. Tematyka warsztatów dotyczyła odnawialnych źródeł energii, gospodarki energii i ochrony powietrza. W zielonym kinie „Bez prądu” obejrzenie filmu na temat niskiej emisji i smogu było możliwe dzięki systemowi rowerów i prądnic. Aby wyświetlić film, zadaniem uczniów było pedałowanie na rowerze w celu wytworzenia prądu napędzającego cały system. Dzięki temu poznali działanie odnawialnych źródeł energii. Klasa wzięła również udział w wykładzie i grze edukacyjnej związanej z ochroną środowiska, zmianami klimatycznymi oraz gospodarki odpadami i ich recyklingowi. Dzięki takim zajęciom uczniowie mieli szansę zdobycia wiedzy, postaw i zachowań ekologicznych, które mogą wdrożyć na co dzień w swoim życiu.

Opracowała: Sylwia Sauer