Autor: Justyna Gawlik 31 października 2016

28 października uczniowie klasy 3c wzięli udział w warsztatach rzeźbiarsko – ceramicznych zorganizowanych przez Studio Działań Artystycznych działające przy Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach. Dzieciaki własnoręcznie formowały z gliny naczynia, a następnie ozdabiały elementami przyrodniczymi inspirowanymi jesienią. Glina jest materiałem niezwykle plastycznym, a dzięki temu – wdzięcznym dla rąk każdego artysty, który poprzez wyrabianie, wałkowanie i wyciskanie jej rozwija swoją sprawność manualną. Zajęcia prowadzone przez panią Ninę i panią Marzenę sprawiły wszystkim wielką frajdę. Dzieci poprzez działalność twórczą wyrażały swoje emocje, rozwijały wyobraźnię i koncentrację uwagi. Wszystkie wykonane naczynia były piękne, ale na efekty musimy jeszcze poczekać, gdyż trzeba je jeszcze wypalić w specjalnym piecu do wypalania ceramiki. Cóż glina uczy nas cierpliwości. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Justyna Gawlik i Aleksandra Roszczynialska.