Autor: Justyna Gawlik 5 czerwca 2019

W ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom” Miejska Biblioteka Publicznej zorganizowała spotkania czytelnicze. W tym roku odbywają się one pod hasłem: „Sportowcy czytają dzieciom”. 5 czerwca jednym z takich spotkań uczestniczyła klasa 2B. Gościem był pan Michał Witek – mieszkaniec Żor. Jest on koordynatorem grupy Time4Fly. Jest to grupa, która skupia miłośników motoparalotniarstwa z regionu naszego miasta. Na początku spotkania przeczytał on dzieciom fragment książki pt. „Skąd się biorą dziury w serze? Historyjki dla ciekawskich dzieci”. Przeczytany rozdział nosił tytuł: „Dlaczego samoloty potrafią latać?” Wszyscy z wielkim zaciekawieniem słuchali czytanej książki. Potem pan Michał opowiadał o swojej pasji – motoparalotniarstwie. Dzięki pięknej prezentacji dzieci zapoznały się z tym pasjonującym sportem, poznały jego zasady. Został nawet zaprezentowany sprzęt i każdy z obecnych miał okazję „zasiąść” za sterami motoparalotni. To było naprawdę niezapomniane przeżycie. Po tym spotkaniu większość dzieciaków chciałaby w przyszłości spróbować tego pięknego sportu i popatrzeć na świat z góry. Dziękujemy!