Autor: Katarzyna Smoleńska 16 marca 2018

27 lutego br. klasa IV b pod opieką p. Moniki Jakubskiej i wychowawczyni Renaty Petrykowskiej – Cisek, pojechała na wycieczkę do Katowic, by wziąć udział w zajęciach muzycznych w budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz zwiedzić budowle związane z miastem i jego historią (m. in. Spodek, Pomnik Powstańców Śląskich, Teatr Śląski).

Spotkanie w NOSPR pt.: „Rytm, czyli muzyka serca” było poświęcone tematyce rytmu, który jest bezsprzecznie najważniejszym elementem muzyki. Jaka jest rola rytmu w muzyce, jego powstanie, historia, instrumenty perkusyjne – ten obszerny temat przedstawił perkusista Pan Krzysztof Nowakowski, znany m.in. ze współpracy z Justyną Steczkowską, Viva Flamenco, Quitango, grupą Esus, orkiestrą NOSPR i AUKSO.

Ten niezwykle mroźny, ale pełen wrażeń dzień zakończono w Restauracji McDonald’s.

Renata Petrykowska – Cisek