Autor: Mariola Karwot 28 września 2021

24 września 2021 SKT „Wędrowniczek” – 44 uczniów klas V-VIII  pod opieką nauczycieli wyruszyło na kolejną wyprawę. Tym razem rajd górski rozpoczęliśmy w Dolinie Wapienicy skąd żółtym szlakiem ruszyliśmy w stronę Szyndzielni, gdzie była meta tegorocznego jesiennego rajdu górskiego organizowanego przez przodowników PTTK – Rybnik. Początkowo trasa była łagodna ale od Jeziora w Dolinie Wapienicy  rozpoczęła się wspinaczka. Ostre podejście pod górę – ale daliśmy radę :). Po przywitaniu i zameldowaniu się na mecie każdy uczestnik otrzymał znaczek rajdowy, los oraz kupon na gorący posiłek. Posileni, zrelaksowani przystąpiliśmy do konkursów organizowanych przez organizatorów imprezy górskiej.

Oto nasze osiągnięcia!!!

Konkurs sprawnościowy DART

I  miejsce – złoty medal i nagrodę zdobyła  Daria Dąbrowska kl. V a

III miejsce – brązowy medal i nagrodę zdobyła Hanna Bukowiecka kl. VII e

Konkurs sprawnościowy – Strzelanie z wiatrówki

II miejsce – srebrny medal i nagrodę zdobył Jakub Stolfik kl. V a

Konkurs wiedzy turystycznej

III miejsce – brązowy medal i nagrodę zdobył Kacper Stolfik kl. VII a

Drużynowo zajęliśmy II miejsce i puchar.

Po ogłoszeniu wyników, wręczeniu nagród oraz pamiątkowych zdjęciach z dobrymi humorami prawie jak z Olimpiady w Tokio wyruszyliśmy czerwonym szlakiem na parking w Dębowcu, gdzie czekał  na nas autobus. Grupę turystów prowadził przodownik – p. Grzegorz, zaś opiekę sprawowały: p. Katarzyna Smoleńska, p. Violetta Salińska, p. Joanna Bazgier, p. Justyna Nowak oraz p. Mariola Karwot – opiekun SKT „Wędrowniczek”

Wszystkim uczestnikom i opiekunom DZIĘKUJĘ!!!