Autor: Monika Jakubska 17 listopada 2022

We wtorek 15.11.2022 r. klasa 2a wraz z wychowawcą Moniką Jakubską udała się do Miejskiego Ośrodka Kultury na przedstawienie teatralne pt. „Olbrzym”. Spektakl został przygotowany przez panie nauczycielki z Przedszkola nr 16 w reżyserii pani Beaty Kupisz. To była bardzo przyjemna uczta dla oka i ucha. Oprócz wspaniałych strojów świetnej grze aktorskiej, mieliśmy okazję aktywnie uczestniczyć w tym przedstawieniu, poprzez bezpośredni kontakt z aktorami. W przedstawieniu zostały wykorzystane różne techniki teatralne, a oprócz świetnej oprawy świetlnej i muzycznej pojawił się również teatr cieni. To było wspaniałe przeżycie i wyszliśmy z przedstawienia z uśmiechami na twarzy i radością w sercu.

W drodze powrotnej mieliśmy okazję zobaczyć prace wydobyć archeologicznych. Na rynku, w miejscu gdzie powstaje nowa fontanna, po wykonaniu wykopów głębinowych odkryto wiele znalezisk archeologicznych. Na własne oczy zobaczyliśmy odkryte mury starego ratusza, który znajdował się na rynku w zamierzchłych czasach. Osoba, która pracuje przy tych wykopaliskach pokazała nam kilka znalezisk, a mianowicie kawałki kafelek, kości zwierząt itp. Pani bardzo ciekawie nam opowiedziała co jeszcze zostało znalezione, a z biegiem czasu zostanie to wszystko opisane i wyeksponowane w Muzeum Miejskim. To była bardzo ciekawa lekcja historii.