Autor: Blandyna Wróbel 2 czerwca 2016

30 maja 2016 r. kl. III D wraz z wychowawcą  uczestniczyła w zajęciach warsztatowych pt. „Podróż na daleki wschód” w  Muzeum Miejskim w Żorach . W trakcie prezentacji dzieci dowiedziały się przez kogo została odkryta Azja Mniejsza, oraz poznały trudy i niebezpieczeństwa podróży wielkiego odkrywcy Marco Polo. W części warsztatowej uczniowie zostali podzieleni na 5 grup. Każda miała do wykonania zadania i polecenia związane z  tematyką  zajęć. Została wyłoniona zwycięska grypa, która otrzymała słodką nagrodę. Następnie dzieci obejrzały wystawę związaną z Azją, Japonią, Indonezją, Indiami. Poznały kulturę i lud Ajnów słuchając ciekawych opowiadań pana Tomasza. Największą atrakcją był pociąg nawiązujący do kolei transsyberyjskiej. Dzieci modły usiąść  w trzech przedziałach. W pierwszym mogły posłuchać baśni z 4 kontynentów, w drugim ciekawostki przyrodnicze, a w trzecim poznały najsłynniejszych podróżników i ich podróże. Zajęcia były bardzo interesujące i z dużą dawką wiedzy na temat dalekiego wschodu i historii ciekawych podróży Marco Polo.